Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 kwie 2007, 13:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2006, 17:08
Posty: 221
GG: 0

Koledzy mam pytanie przyprowadzilismy auto z francji jest ono na farncuskich blachac tylko ze dowód francuski mamy przekreslony ale mamy wazne badania technincze i auto jest ubezpieczone mamy no umowe zakupu i wszytko . Teraz chcemy na tych balchac jechac za granice poprostu zrobic próbe auta czy mozemy jechac na tych blachach czy sie czegos moga przyczepic na granicy ??


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2007, 17:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2007, 22:37
Posty: 42
Lokalizacja: Zawiercie

Masz orginalny dowód Francuzki czy kopie ? auto zostalo juz wymeldowane ? podaj troche wiecej informacji jesli zostalo wymeldowane a na certyfikacie masz przekresone i napis VENDOS czy jakos tak to chyba beda kłopoty z rejestracją wiec podaj dokladny opis sprawy


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2007, 17:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2006, 8:14
Posty: 202

To mój chleb powszedni więc:
Nie radzę Ci. Zapewne masz stary dowód francuski na francuską firmę ,czyli jest nieważny tymbardziej że jest przkreslony i zapewne jest tam napisane : VENDU LE i data, gdyby nie był przekreślony to niby jest ważny ale i tak płaciłem u Niemców bo pojazd nie został wyrejestrowany w takich sytuacjach kupując auto tam należy udać się na prefekturę do większego miasta i przerejestrować auto ( w praktyce tylko gdzieniegdzie robią to od reki, w większości czeka się 1-2dni) koszt wynosi ok 30euro + tablice ok 10euro + oczywiście ubezpieczenie.

Wracając z Francji mieliście sporo szczęscia, gdyby zatrzymali Was Niemcy to :
- mandat 150-200euro lub więcej ( Nas zatrzymali na granicy , pierwszym razem zabuliłem 150euro, kilka razy udawało się przejechać ale którymś tam razme razem gdy niemiec się przyczepił sprawdził w kompie że już raz było płacone i zaspiewał500euro, uproszony zgodził się na 200eur

- gdy zatrzymają Cię na terenie Niemiec to każą zjechać lub scholują Cie na parking i każą jechać do francji aby przerejestrować wyrobić nowe tablice i dopiero wtedy przyjechac. (znajomy gdy niemcy go zatrzymali na stacji i otrzymał mandat policja zabrała mu blachy a że było to 150km od granicy, gdy Ci odjechali to kita na granice ryzykownie ale dojechali)

Nawet na terenie kraju gdy zatrzymała mnie policja to pluli się że nieprzerejstrowane ale z nimi jest już całkiem inna rozmowa.
Poza tym Francuskie ubezpieczenie pewnie macie na kilka dni, więc jeśli nawet mielibyście przerejstrowany dowód to niemcy krzywo patrzą na polskie ubezpieczenie tablic francuskich, a jesli francuski ciągnik (świeżo kupiony) ciągnie polską naczepę w celach zarobkowych jak transport to interwencja policji gotowa i masz nieprzyjemności w niemczech.

_________________
- szybciej , szybciej...
-... i tak powoli będą Cię wynosić...
--------------------------------------------------------------------------------------------
SPRZEDAŻ SAMOCHODÓW, NACZEP : http://www.nego.otomoto.pl


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: