Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

Tak jak pisze znazałem na strocne http://www.gitd.gov.pl w dziale
prawo na samym dole jest wlasnie te nowelizacja

Ustawa z dnia 17 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2006 r. Nr 235, poz. 1701)


Fajnie by bylo jak by to ktos zinterpretował co sie zmienilo w stosunku do starej i jakie sa nowe wymagani dotyczace posiadanych dokumentow
kwfalfikacji itd ... :( {cholerny "Siśśś" wpi..sie wszedzie.}


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 18:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

Poczytałem i tak to zrozumiałem:

-na prowadzenie pojazdu lub zespołu pojazdów o DMC do 7,5T nie trzeba mieć 21 lat ale należy mieć skończony kurs na przewóz rzeczy co chyba jest nazwane tam kwalifikacją wstępną.

-nie trzeba mieć ukończonych 21 lat i nie trzeba posiadać kursu na przewóz rzeczy jeśli prowadzisz pojazd lub zespół pojazdów o DMC powyżej 7,5T do warsztatu na naprawy i konserwacje lub z miejsca zakupu na bazę (Art.39a ust.3, pkt 6ab), i w trakcie przewozu rzeczy na potrzeby własne(Art.39a, ust 9)

Ja to tak zrozumiałem jeśli jestem w błędzie to niech ktoś mnie poprawi.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 19:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Ale kwalifikacja wstępna będzie obowiązywać dopiero od 2008 roku w przypadku autobusów i 2009 roku w przypadku ciężarówek. A jak z tymi nowymi wymaganiami?


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 19:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2006, 20:13
Posty: 36
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
nie trzeba mieć ukończonych 21 lat i nie trzeba posiadać kursu na przewóz rzeczy jeśli prowadzisz pojazd lub zespół pojazdów o DMC powyżej 7,5T do warsztatu na naprawy i konserwacje lub z miejsca zakupu na bazę (Art.39a ust.3, pkt 6ab), i w trakcie przewozu rzeczy na potrzeby własne(Art.39a, ust 9)
Znowelizowana ustawa o transporcie drogowym nie rozróżnia już wymagań w stosunku do kierowcy zależnie od miejsca pracy. W tej chwili takie same wymagania tyczą się zarówno kierowcy zatrudnionego u pracodawcy posiadającego licencję na transport drogowy jak i u tego, który dysponuje tylko zaświadczeniem o przewozie na potrzeby własne.
Osoba, która nie ukończyła 21 lat może zgodnie z prawem prowadzić TYLKO pojazd samochodowy lub zespół pojazdów o DMC przekraczającej 3,5t i nieprzekraczającej 7,5t :!:


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

Cytuj:
Osoba, która nie ukończyła 21 lat może zgodnie z prawem prowadzić TYLKO pojazd samochodowy lub zespół pojazdów o DMC przekraczającej 3,5t i nieprzekraczającej 7,5t Exclamation
Czyli mam rozumieć że popełniłem błąd w interpretacji tego przepisu???


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lut 2007, 0:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

Kolego waldii, zrozumiałeś dobrze, tzn. możesz mieć mniej niż 21 lat, pod warunkiem, że pojazd, którego dopuszczalna masa całkowita może być większa od 7,5 t, będzie przez Ciebie prowadzony w celu jego naprawy lub konserwacji bądź z miejsca zakupu lub odbioru. Jedyny błąd, jaki popełniłeś, to interpretacja przepisu mówiącego o przewozie na potrzeby własne. Otóż takim przewozem nie jest wykorzystanie pojazdu do użytku osobistego w przewozie drogowym osób lub rzeczy. Użytek osobisty oznacza, że możesz wieźć swoją rodzinę autobusem albo przeprowadzać się, prowadząc ciągnik siodłowy pod warunkiem, że rzeczy, które będziesz wiózł, są Twoją osobistą właśnością. Chodzi o to, że nie wykonujesz wtedy usługi transportowej, tzn. nie prowadzisz w tym przypadku działalności zarobkowej. Natomiast wymagania w stosunku do kierowcy, który wykonuje przewóz na potrzeby własne (przy czym tutaj towar wieziony wcale nie musi być własnością kierującego) są już takie same jak w przypadku kierowcy wykonującego transport drogowy. To tyle, trzymaj się, pozdrawiam.

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: