Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 mar 2016, 20:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Witam, co musi mieć auto na wyposażeniu ADR, 2 gaśnice po 6kg, skrzynkę adr, tablice, i to wszystko, czy coś jeszcze?. Jakieś przeglądy inne czy coś?.

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 03 mar 2016, 21:24

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam, co musi mieć auto na wyposażeniu ADR, 2 gaśnice po 6kg, skrzynkę adr, tablice, i to wszystko, czy coś jeszcze?. Jakieś przeglądy inne czy coś?.
wiesz co trochę odpuściłem ADRy, ale te informacje sa w książce, a już na pewno ma doradca DGSA - którego musisz mieć obowiązkowo.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 13 mar 2016, 14:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Musisz mieć 12 kg materiału gaśniczego, możesz mieć nawet 6 gaśnic po 2 kg, zależy od ciebie. ;) Ponadto jak mówisz skrzynka ADR, pisemna instrukcja, tablice no i auto musi być wyposażone w dodatkowe wyłączniki prądu (przynajmniej cystern to dotyczy, jeżeli przewozisz ADR na samych pomarańczowych tablicach bez numerów, CHYBA nie jest to wymagane). Oczywiście kierowca też musi mieć ADR-y. Jak mi sie coś przypomni to dopisze. :)

Często śmigam z cysterną, więc temat mi znany. Oczywiście przygotuj sie na częste kontrole ITD, bo jak widzą tablice to uśmiech od ucha do ucha. ;)

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 13 mar 2016, 18:51

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Musisz mieć 12 kg materiału gaśniczego, możesz mieć nawet 6 gaśnic po 2 kg, zależy od ciebie. ;) Ponadto jak mówisz skrzynka ADR, pisemna instrukcja, tablice no i auto musi być wyposażone w dodatkowe wyłączniki prądu (przynajmniej cystern to dotyczy, jeżeli przewozisz ADR na samych pomarańczowych tablicach bez numerów, CHYBA nie jest to wymagane). Oczywiście kierowca też musi mieć ADR-y. Jak mi sie coś przypomni to dopisze. :)

Często śmigam z cysterną, więc temat mi znany. Oczywiście przygotuj sie na częste kontrole ITD, bo jak widzą tablice to uśmiech od ucha do ucha. ;)
to chyba musisz sie doszkolić.
poniżej przedstawiam w zależności od DMC pojazdu ilości gaśnic,ich pojemności oraz o minimalnej pojemności JEDNEJ GAŚNICY.


Dopuszczalna masa całkowita jednostki transportowej
Minimalna liczba gaśnic
Minimalna całkowita pojemność na jednostkę transportową
Gaśnica do gaszenia pożaru silnika lub kabiny.
Co najmniej jedna o minimalnej pojemności:
Wymagana(e) dodatkowa(e) gaśnica(e). Co najmniej jedna gaśnica powinna mieć minimalną pojemność:
≤ 3,5 tony 2szt.--------- 4 kg-------- 2 kg-------- 2 kg
> 3,5 tony ≤ 7,5 tony 2szt.--------- 8 kg-------- 2 kg-------- 6 kg
> 7,5 tony 2szt.--------- 12 kg------- 2 kg-------- 6 kg
Pojemności dotyczą proszku gaśniczego (lub równoważnej pojemności innych odpowiednich środków gaśniczych).


8.1.4.2 Jednostki transportowe przewożące towary niebezpieczne zgodnie z 1.1.3.6, powinny być wyposażone w co najmniej jedną gaśnicę przenośną o minimalnej pojemności całkowitej 2 kg proszku gaśniczego dla grup pożarów 1 A, B i C, (lub o pojemności równoważnej dla innych odpowiednich środków gaśniczych).


Od kierowcy w przytoczonym przecc ciebie przypadku zależy tylko czy mandat zapłaci na miejscu czy w banku, a nie to ile będzie miał gaśnic 2 kg.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 13 mar 2016, 20:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Cytuj:
Musisz mieć 12 kg materiału gaśniczego, możesz mieć nawet 6 gaśnic po 2 kg, zależy od ciebie. ;) Ponadto jak mówisz skrzynka ADR, pisemna instrukcja, tablice no i auto musi być wyposażone w dodatkowe wyłączniki prądu (przynajmniej cystern to dotyczy, jeżeli przewozisz ADR na samych pomarańczowych tablicach bez numerów, CHYBA nie jest to wymagane). Oczywiście kierowca też musi mieć ADR-y. Jak mi sie coś przypomni to dopisze. :)

Często śmigam z cysterną, więc temat mi znany. Oczywiście przygotuj sie na częste kontrole ITD, bo jak widzą tablice to uśmiech od ucha do ucha. ;)
to chyba musisz sie doszkolić.
poniżej przedstawiam w zależności od DMC pojazdu ilości gaśnic,ich pojemności oraz o minimalnej pojemności JEDNEJ GAŚNICY.


Dopuszczalna masa całkowita jednostki transportowej
Minimalna liczba gaśnic
Minimalna całkowita pojemność na jednostkę transportową
Gaśnica do gaszenia pożaru silnika lub kabiny.
Co najmniej jedna o minimalnej pojemności:
Wymagana(e) dodatkowa(e) gaśnica(e). Co najmniej jedna gaśnica powinna mieć minimalną pojemność:
≤ 3,5 tony 2szt.--------- 4 kg-------- 2 kg-------- 2 kg
> 3,5 tony ≤ 7,5 tony 2szt.--------- 8 kg-------- 2 kg-------- 6 kg
> 7,5 tony 2szt.--------- 12 kg------- 2 kg-------- 6 kg
Pojemności dotyczą proszku gaśniczego (lub równoważnej pojemności innych odpowiednich środków gaśniczych).


8.1.4.2 Jednostki transportowe przewożące towary niebezpieczne zgodnie z 1.1.3.6, powinny być wyposażone w co najmniej jedną gaśnicę przenośną o minimalnej pojemności całkowitej 2 kg proszku gaśniczego dla grup pożarów 1 A, B i C, (lub o pojemności równoważnej dla innych odpowiednich środków gaśniczych).


Od kierowcy w przytoczonym przecc ciebie przypadku zależy tylko czy mandat zapłaci na miejscu czy w banku, a nie to ile będzie miał gaśnic 2 kg.
Być może, przytocze tutaj słowa naszego wykładowcy:
"Panowie, jeżeli zobaczycie biały dym z cysterny to radzę spie*dalać jak najdalej, bo wtedy już żadna siła tego nie ugasi" :lol:
Niby nie śmieszne, ale taka jest prawda, tymi gaśnicami można sobie jedynie koła gasić, gdy sie zapalą. :mrgreen:

Tak czy inaczej wymagają tego, 2 kg mam w aucie i po 6 kg są oryginalnie przy cysternie, nie pamiętałem tego wszystkiego co mówili 2 lata temu. ;)

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 13 mar 2016, 20:43

Z tym gaszeniem to nie do końca. O ile jakakolwiek reakcja na pożar ma sens w początkowej fazie (chodzi mi o gaszenie), o tyle do ugaszenia palącej się opony w ciężarówce trzeba ok. 1000 litrów wody. Gdy pożar ogarnia ładownię to nic innego jak ubrać dobre buty, zabrać ze sobą kwity i w długą. Tak mówili mi na kursie na ADRy.


Post Wysłano: 18 mar 2016, 12:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

No bez numerów ADR, nie raz się paleta trafi właśnie na adr. Chciałbym dopytać tylko o ten wyłącznik prądu dodatkowy w kabinie, skoro wozi się jedną, dwie palety, ale bez numeru, to on jest potrzebny?.

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 18 mar 2016, 13:17

Odsyłam Cię z tym pytaniem do "Wymagań dotyczących konstrukcji i dopuszczenia pojazdów". Tam znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, w tym jakie wymagania muszą spełniać pojazdy przewożące różnego rodzaju materiały zaliczane do ADR.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: