Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Karta Kierowcy
Post Wysłano: 15 lis 2017, 10:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 cze 2017, 18:04
Posty: 9

Witam
Mam takie pytanie. Jak powinienem zrobić z kartą kierowcy. Wyrobi ją pracodawca czy wyrabiam ją sam i wtedy szukam pracy?

Doczytałem.
Ustawa o systemie tachografów cyfrowych art 20 punkt 7.
Wynika z niej że nawet gdy pozostajemy w stosunku pracy. Pracodawca może nam zrefundować koszt KK. A więc skoro może to wyrabiamy sami i finansujemy sami.


Post Wysłano: 15 lis 2017, 18:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2016, 12:03
Posty: 46

Praktyka mówi brak karty=brak pracy

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 15 lis 2017, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

Cytuj:
Praktyka mówi brak karty=brak pracy

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Nie do końca, bo są jeszcze samochody na tarczki, gdzie nie jest potrzebna karta.


Post Wysłano: 18 lis 2017, 12:24

Kartę Kierowcy wyrabiasz na swój koszt. Sam wypełniasz i wysyłasz wniosek o wydanie KK. Tyle teorii. W praktyce może (ale nie musi) być tak, że pracodawca wyśle za Ciebie wypełniony wniosek, Ty tylko go podpisujesz i załączasz zdjęcie. Możesz też się "dogadać" z pracodawcą i w części/całości może on pokryć koszty związane z wydaniem karty.
Kartę (a dokładniej wniosek) możesz złożyć w dwojaki sposób:
1. Wypełniając wniosek papierowy
2. Drogą elektroniczną przy pomocy Zaufanego Profilu.
Nie powiem Ci, który sposób jest lepszy i który jest szybszy jeśli idzie o wydanie "plastiku" - składałem tylko drogą pocztową.
W chwili obecnej jest zdecydowanie więcej aut na kartę niż na wykresówkę. Karta z całą pewnością daje większe możliwości. W praktyce oznacza to, że jeśli nie masz karty to będzie Ci ciężko znaleźć dobrą pracę. Nie mówię, że to niemożliwe, bo zdarzają się jeszcze dobre firmy z autami "na kółko", ale w przeważającej większości są firmy typu "dziad-trans", gdzie czas pracy jest pojęciem abstrakcyjnym, a sam samochód trzyma się na przysłowiowych sznurkach, drutach i "trytytkach".


Post Wysłano: 18 lis 2017, 21:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

o ile zdarza się że pracodawca pokrywa koszty wydania karty dla swojego pracownika to jeszcze nie słyszałem żeby sponsorował dla przyszłego :)

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: