Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 cze 2019, 19:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 paź 2009, 23:43
Posty: 151
GG: 0
Samochód: MANiki

Witam wszystkich. Proszę o sugestie odnośnie dokładki klimatyzacji do Mana wywrotki 2002r. jak w temacie, kabinka taka standardowa pojedyncza mała jak na wywrotkę przystało. Cały czas jeżdzę na króciutkich odcinkach, kurz taki, że świata nie widać, szyby trzeba zamykać ale po kilkunastu minutach pot się nawet z rzęs leje.... Myślę, że te klimatyzacje "wodne" dachowe raczej nie dadzą rady, potrzebuję taką z prawdziwego zdarzenia, czy to w ogóle możliwe? Możecie polecić jakąś firmę i koszt chociaż orientacyjny? Wiem, że tanie to nie będzie:-(. Z góry dziękuję za pomoc!


Post Wysłano: 20 cze 2019, 12:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Albo ori klima taka jak powinna być albo daj sobie spokój z jaką kolwiek stacjonarną klimatyzacją. To sa tylko zabawki stworzone dla przepisów w goracych krajach.
Ogólnie takie rzeczy załatwia się zimą wtedy jest dużo taniej. Potrzebujesz kompresor chłodnicę osuszacz parownik i przewody. Parownik wraz z centralką czyli całą nagrzewnica musi być od auta które miało klime. Najlepiej upolowac takiego mana i odzykać z niego co się da. Na pewno osuszacz chłodnice lub ewentualnie kompresor trzeba wymienić. Ale to wszystko jest dostępne i nie ma z tym problemu. Ze sterowniem można poradzić sobie samemu. Tam nie ma filozofi Czujnik ciśnienia widzi że jest ciśnienie załacza przekaźnik od elektromagnesu spreżarki. Po drodze montujesz pokretło od lodówki z którego rurkę kapilarną owijasz za zaworem rozpreżnym. Tym załaczasz klimatyzacje i sterujesz temperaturą powietrza. :wink: Wiem bo cała instalacja tak wygląda w f 90 i f 2000 bez klimatronika. :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 21 cze 2019, 12:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 paź 2009, 23:43
Posty: 151
GG: 0
Samochód: MANiki

Cytuj:
Albo ori klima taka jak powinna być albo daj sobie spokój z jaką kolwiek stacjonarną klimatyzacją. To sa tylko zabawki stworzone dla przepisów w goracych krajach.
Ogólnie takie rzeczy załatwia się zimą wtedy jest dużo taniej. Potrzebujesz kompresor chłodnicę osuszacz parownik i przewody. Parownik wraz z centralką czyli całą nagrzewnica musi być od auta które miało klime. Najlepiej upolowac takiego mana i odzykać z niego co się da. Na pewno osuszacz chłodnice lub ewentualnie kompresor trzeba wymienić. Ale to wszystko jest dostępne i nie ma z tym problemu. Ze sterowniem można poradzić sobie samemu. Tam nie ma filozofi Czujnik ciśnienia widzi że jest ciśnienie załacza przekaźnik od elektromagnesu spreżarki. Po drodze montujesz pokretło od lodówki z którego rurkę kapilarną owijasz za zaworem rozpreżnym. Tym załaczasz klimatyzacje i sterujesz temperaturą powietrza. :wink: Wiem bo cała instalacja tak wygląda w f 90 i f 2000 bez klimatronika. :wink:
Kolego, patrzyłem całe zestawy do MANów F2000, ale nic nie znalazłem, jedynie niektóre pojedyncze części... Za ile sądzisz wyrwałbym te wszystkie części i przede wszystkim czy ktoś podejmie się montażu tego bo sam nigdy tego nie robiłem i nie dam rady...
Ja nie chcę kupić małych klimatyzatorków po niecałe 1kW lecz coś konkretnego, ogónie zainteresowały mnie klimatyzatory firmy Arctic o mocy 2,3kW(7.000zł i wystaje aż 32cm ponad dach) oraz 2,7kW (9.300zł i wystaje 20cm ponad dach), ale sprzedaje je tylko i wyłącznie jedna firma, sądzę że to jakiś chińczyk. Jeśli nie ona to chyba tylko Webasto 1,6kW zostaje za 6.200zł. Co o nich sądzisz, myślisz że poradzą sobie z moją kabiną? Wiem, że do ori nawet nie ma co porównywać!
1. https://allegro.pl/oferta/klimatyzator- ... 7896614539
2. https://allegro.pl/oferta/klimatyzator- ... 7871134936
3. https://allegro.pl/oferta/klimatyzator- ... 7736789910
4. https://allegro.pl/oferta/klimatyzator- ... 7823852128


Post Wysłano: 21 cze 2019, 13:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Ten arctic może się sprawdźi w małej kabinie bo na zdjęciu widać że posiada normalny kompresor
Webasto będzie miał na 90%taki kompresor jak masz w domu w lodówce.
Co do zakładania ori klime to najprościej by było znaleźć dawce na zlomie z którego wszystko wymontujesz.
Inaczej tego nie zamontujesz kupując osobno elementy bo jak znam życie to ci zabraknie istotnych drobiazgów których z reguły nikt nie sprzedaje
Typu rurki czy samo mocowanie kompresora do silnika oraz napinacz paska i koło pasowe.
Jeśli masz pojedyncze paski klinowe zamiast jednego jak jest w tga
Ta klima o mocy 1600 wat ma kompresor danfos taki jak w lodówce

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 21 cze 2019, 13:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jak jeździsz po budowach i masz okazję to spytaj się jak taka klima dachowa się sprawdza w maszynie budowlanej

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 21 cze 2019, 13:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 paź 2009, 23:43
Posty: 151
GG: 0
Samochód: MANiki

Cytuj:
Co do zakładania ori klime to najprościej by było znaleźć dawce na zlomie z którego wszystko wymontujesz.
Inaczej tego nie zamontujesz kupując osobno elementy bo jak znam życie to ci zabraknie istotnych drobiazgów których z reguły nikt nie sprzedaje
Typu rurki czy samo mocowanie kompresora do silnika oraz napinacz paska i koło pasowe.
Jeśli masz pojedyncze paski klinowe zamiast jednego jak jest w tga
Dziękuję Ci za odpowiedź! Idealnie o to mi chodzi, przeraża mnie zbiieranina tych części po necie, zawsze braknie masa rzeczy i będę jeździł tylko po nowe wężyki, przyłącze, złącze i inne. Patrzyłem całą klimatyzację od jakiegoś mana i nic oczywiście, same pojedyncze części, łatwo powiedzieć znajdź dawcę... Na 99% mam pojedynczy pasek wielorowkowy bo kiedyś wymieniałem i pamiętam, że był jakoś 8PK coś tam...
Co to są za klimy postojowe? Oryginalne postojowe montowane jeszcze w fabryce?
1. https://allegro.pl/oferta/man-tgx-tgs-t ... 7380413502
2. https://allegro.pl/oferta/man-tgx-tgs-t ... 7380413502


Post Wysłano: 21 cze 2019, 14:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Tak to jest ori klima postojowa, tyle że to ma wydajność jak ta klima webasto
Jak masz jeden pasek to wtedy graty pasują od tga mocowanie i kompresor od klimatyzacji.
Wtedy tylko zakładasz dłuższy pasek klinowy
Dawcy łatwo nie znajdziesz bo f2000 już prawie wyginely

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 22 cze 2019, 8:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2015, 1:19
Posty: 287

Zbuduj normalna klime dachowa, ale kompresorowa, bez problemu da radę. Można jeszcze założyć klime z wybudowy, albo akcoseryjna ale z oryginalna sprężarka do silnika D28. Ale uważam że z dachowa to będzie najlepszy kompromis bo bedziesz mieć możliwość użycia jej na postoju.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: