Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 cze 2014, 23:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 cze 2014, 23:17
Posty: 2
Samochód: scania 113h

Witam, chciałbym zamontować do mojego autka dodatkową klimatyzację ponieważ temperatura dokucz coraz bardziej. Posiadam Scanię113H i zastanawiam się między stacjonarną montowaną zamiast daszku, a sprężarkową za kabiną, chyba że ktoś montował jakieś inne rozwiązanie. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie lub wiedzę to proszę o wiadomość.


Post Wysłano: 14 cze 2014, 17:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

NIe zakłądaj wodnej bo to się u nas nie sprawdza. Dachowa a taka która jest za kabiną to jest to samo.
Ogólnie taka klimatyzacja nigdy nie dorówna wydajnością zwykłej szukaj klimy powyżej 1000W tydoajności dwu sprężarkowej :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 14 cze 2014, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Mamy w Stralisie za kabina sprezarkowa jak dobrze pamietam 950W. W czarnym samochodzie jej obecnosc jest prawie niezauwazalna dlatego do mojego czerwonego juz nie montowalismy bo szkoda ponad 5 tysiakow...Byc moze w mniejszej kabinie lub w bialej cos by to dalo.
Kolega ma w zoltej Premiumce na dachu i twierdzi ze w kabinie jest chlodno wiec juz sam niewiem, ale z tego co wiem brak szyberdachu jest jeszcze wieksza niedogodnoscia...


Post Wysłano: 15 cze 2014, 10:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2010, 11:10
Posty: 110
GG: 1
Samochód: volvo, renault
Lokalizacja: południe RP

Witam. Z oryginałami jest niestety problem z wydajnością. Testowałem kilka.... i postanowiłem zrobić własną. W klimatyzacją fabryczną nie ma co porównywać. Niestety pozostał problem z zapotrzebowaniem na prąd - fizyki nie oszuka. Po za tym - jeśli ktoś myśli, że klima postojowa może ostudziś samochód stojący w słońcu i do szyby świeci czołowo słońce to musi liczyć na zapotrzebowanie chłodnicze rzędu 5-7 kw. Oryginalna instalacja klimatyzacyjna sprężarkowa ( nie postojowa) ma ok. 3kw i to przy schłodzonym skraplaczu. W praktyce wykonałam następujące kroki:
1. Wyizolowałem kabinę termicznie pianką budowlaną na dachu i na bokach
2. Dokonałem dodatkowych izolacji od spodu , aby silnik nie nagrzewał konstrukcji kabiny - szczególny nacisk na izolację kolektorów i rury wydechowej
3.Kupiłem maty odblaskowe na szybę przednią, dla odbicia promieni słońca
4. Wykonałem wewnętrzną instalację nadmuchową z klimy postojowej tak aby nadmuch był na leżankę z boku a zasysanie wewnętrznego obiegu od dołu ( powietrze zimne opada)
5. Wykonałem we własnym zakresie klimatyzacje postojową o mocy ok 2kw z dodatkowym zasilaniem z generatora - koszt całości ok 4 000 zł. Dmucha silniczek od debasta d3lc o dużej wydajności i cichej pracy. Temperatura różnicy powietrza w wylocie parownika 15-20 stopni - czyli bardzo dużo przy tej masie.

Teraz na zewnątrz +40 a w środku na łóżku +25. Im bliżej szyby i szyberdachu tym cieplej. Nie da sie utrzymać takiej samej temp. w całej kabinie.
Wnioski:

Samochód to nie dom. Nie można mieć wszystkiego. Oryginalne klimy postojowe to ściema i sposób na wyciągnięcie kasy.

_________________
Jeśli pomogłem, a robię to dla przyjemności - podziękuj.


Post Wysłano: 15 cze 2014, 14:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Ja mam Waeco CA 800 i jest słabo. Rok temu w nocy 30* w nocy pozasuwane zasłony,rozwieszone 2 ręczniki nasiąknięte wodą no i jakoś dało się rade. Jeżeli słońce grzeje prosto w szybę to nie ma szans żeby cokolwiek wychłodzić w środku. W tgx szyba jest tak duża do tego szybki w globie że nie ma sznas by utrzymach normalną temperaturę w dzień :mrgreen:

_________________
MAN


Post Wysłano: 15 cze 2014, 21:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Dotks jak Ty zapiankowales kabine pod tapicerkami ze nic nie wyszlo?
Tez o tym myslalem ale boje sie ze powypycha i zapapra tapicerki...pozostaje wykleic matami izolacyjnymi ale trzeba cale auto rozebrac....
Mysle ze to wlasnie jest decydujacy czynnik nagrzewania sie kabiny, mozliwe ze taki zabieg da wiecej niz klima wodna...


Post Wysłano: 19 cze 2014, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2010, 11:10
Posty: 110
GG: 1
Samochód: volvo, renault
Lokalizacja: południe RP

Tak , weszło 10 pianek budowlanych. Do oryginalnego wężyka zakładałem przedłużki . Nic nie wypchałao....jest cicho i izolacja super. Po za tym z tą robioną klimą aż żal chłopaków którzy wieszają reczniki....

_________________
Jeśli pomogłem, a robię to dla przyjemności - podziękuj.


Post Wysłano: 25 cze 2014, 23:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 cze 2014, 23:17
Posty: 2
Samochód: scania 113h

Dzięki Panowie, myślę że dzięki Waszym podpowiedziom zaoszczędziłem parę złotych przed wyrzuceniem na ulicę :)


Post Wysłano: 21 lip 2014, 6:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Ja mam klime na tylniej scianie w TGA XXL,ostatnio dobilismy gazu i teraz spokoojnie w dzien zaciagam wszystkie zaslony i chowam sie na dolnym lozku z klima, obieg powietrza jest tak mały ze spokojnie idzie pospac w normlanych warunkach i ciszy- BAAJER 8) koledzy którzy maja w MP3-MP4 oryginalne postojowki tez je bardzo chwalą

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 14 wrz 2017, 22:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 wrz 2017, 8:59
Posty: 25
Samochód: szukam

Pytanie koledzy o klimę postojową oraz izolację pianką budowlaną:

1. Jaką polecacie klimę postojową ? (czasem na aukcjach można kupić z karetki itp).
2. Czy panka budowlana z czasem nie trzeszczy itp ?

Na forach o kamperach odradzają, ale to ci co mają kasę i ładują oryginalne pianki i inne maty które kosztują grubą kasę. Było kilka wpisów, że zrobili pianką do okien i niby jest dobrze.


Post Wysłano: 19 wrz 2017, 13:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Posiadam w dziennej kabinie Compact Night & Day Moc urządzenia 3000W. Przy pracującym silniku pobiera 25 - 38A, zgaszonym 11 - 24A. Podczas jazdy daje komfort dla jednej osoby przy temperaturach po trzydzieści kilka stopni. Zamontowałem ją bo auto nie miało klimy i sprawdza się o ile jeździ się samemu. Na postoju żadna szału nie zrobi ale lepsze to niż nic. Dla akumulatorów 180ah to około 4.5h pracy z pełną mocą a urządzenie i tak przechodzi w tryb eco po godzinie w którym wychodzi z obliczeń że przepracuje 7,5h w rzeczywistości pewnie mniej.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: