Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 sty 2020, 11:46
Posty: 3

Witam, mam problem z pedałem sprzęgła w manie tga z komfort shift'em. Podczas ruszania, przy wolnym puszczaniu sprzęgła pedał nie idzie równomiernie/płynnie tylko skokami/zacina się . Pompka sprzęgła wymieniona na nową firmy FTE, zalana nowym płynem PENTOSIN CHF 11S . 2 może 3 miesiące chodziła płynnie i znów zaczęła szarpać. Miał ktos podobny problem? Może trzeba ją zalać jakimś innym płynem ?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Lub wymienić wysprzeglik w najgorszym przypadku docisk lub łapa od łożyska oporowego

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 sty 2020, 11:46
Posty: 3

Cytuj:
Lub wymienić wysprzeglik w najgorszym przypadku docisk lub łapa od łożyska oporowego
nie, ewidentnie problem jest z pompką bo po wymianie na nową przez jakiś czas wszystko jest OK. Wymieniałem już 2 razy . Za pierwszym razem miałem spokój na jakieś 2 lata. Po 2 latach zaczęła się zacinać więc znów wymieniłem i po 2-3 miesiącach znowu zaczęła się zacinać. Za pierwszym razem założona też firmy FTE tyle ,że zalana była innym płynem( niestety nie pamiętam co mechanik wlał). Starą pompkę rozebrałem i nie widać żeby gumki były uszkodzone. Przed rozebraniem jak ją "wciskałem na sucho" to czuć było że nie chodzi płynnie-zacinała się . Po rozłożeniu i wyczyszczeniu jej , "na sucho" chodzi w miarę płynnie. Podejrzewam ,że wina może leżeć po stronie płynu. Nawet pod palcami czuć ,że ten PENTOSIN jest taki "tępy" a nawet powiedział bym ,że szorstki . Teraz nie wiem co wlać ,żeby pompka chodziła gładko ?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Specjalny płyn do tego, taki jaki jest napisany na zbiorniczku od płynu wspomagania

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 sty 2020, 11:46
Posty: 3

na zbiorniczku od pompki jest napisane , że ma spełniać normę M3289 i niby PENTOSIN CHF 11S ją spełnia


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: