Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 sty 2020, 23:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2020, 23:48
Posty: 6

Witam, bardzo proszę o pomoc. Podczas jazdy zgasło mi autko. Poczułem, ze traci na obrotach tak jakby cos przyduszało aż w końcu zgasło i nie chce odpalić. Jakieś porady, z góry dziękuję.


Post Wysłano: 10 sty 2020, 0:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Jakieś błędy, kontrolki? Wygląda na problem z paliwem. Kiedy filtry zmieniane? Nie było tankowane jakieś podejrzane paliwo?


Post Wysłano: 10 sty 2020, 0:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2020, 23:48
Posty: 6

No właśnie chyba od filtrów będzie trzeba zacząć bo 3 tygodnie nie było jeżdzone (temperatury powietrza raz większe raz mniejsze). Niby wiecej jak 30tys nie ma od obsługi zrobione. Paliwo zawsze lane w sprawdzonym miejscu, wiec nie sadze żeby cos z nim było nie tak...

właśnie kontrolek żadnych nie ma. Tylko rezerwa od adblue się zapaliła, no ale jeszcze cos tam zostało :)


Post Wysłano: 10 sty 2020, 0:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Sprawdzic przekazniki w zespole bezpieczników w desce rozdzielczej, w ramach prób/testów mozna zamieniac miedzy sobą miejscami, jak sie wypalą styki to potrafi potem płatać figle a pamietam ze jeden z nich potrafił unieruchomić auto na dobre :wink:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 10 sty 2020, 1:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2020, 23:48
Posty: 6

Po wymianie filtrów odpala i chodzi przez chwile na obrotach, po czym ponownie gaśnie. Nie wiem pompa paliwa siadła ? Ehh


Post Wysłano: 10 sty 2020, 2:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

proponuje pozamianic przekazniki jak wyżej, zwróc uwagę czy wskazówka od adblue nie spada czasem? u mnie podobne objawy były przekażnik do wymiany był

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 10 sty 2020, 7:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Przekaźniki będą ok, jeśli jest prąd na wyświetlaczu i kręci rozrusznik, to nie one.

Po zgaśnięciu, nie wyłączając zapłonu sprawdź błędy od silnika i napisz tu. Coś na 100% wyjdzie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 11 sty 2020, 6:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Sprawdź czy po tym jak zgaśnie filtry są pełne, miałem przypadek że zatkała się podstawa filtrów paliwa i się zapowietrzało cały czas.


Post Wysłano: 19 sty 2020, 21:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2020, 23:48
Posty: 6

Zapomniałem odpisać, problem rozwiązany. Syf się dostał i po przedmuchaniu układu paliwowego jak ręką odjał.


Post Wysłano: 19 sty 2020, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

No widzi.
W komputerze pokładowym na 100% miałeś błędy od ciśnienia paliwa. Gdybyś je sprawdził, sprawa była by o wiele prostsza.

Swoją drogą, dojeździć filtry tak, że aż silnik stanął, to gratki...

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 19 sty 2020, 22:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2020, 23:48
Posty: 6

Kierowniku, dużo na oleju i filtrach paliwowych nie było przejechane. Zaniedbałem zbiornik paliwa. Oczywiście już wyczyszczony i czyściutki w środku :)

a tak jeszcze wracając do usterek. Moze to nie pytanie na ten temat, ale już nie chcę zakładać nowego. Otóż mam czasami taki przypadek, że po odpaleniu volva automat nie reaguje na bieg zarówno do przodu i do tyłu i wyskakuje na desce komunikat Transmission System... Wymieniłem przekaźnik bodajże K5, oraz zawór skrzyni biegów i za jakiś czas sytuacja mi się powtórzyła. Zgasiłem samochód, odpaliłem i z powrotem działa jakby nigdy nic i zero błędów. Jakieś pomysły ? Dodam, ze olej w skrzyni nowy, sprzęgło również dobre.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: