Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 wrz 2019, 16:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 wrz 2019, 16:48
Posty: 3

Dzień dobry,

uprzejmie proszę o podpowiedź, czy hamulec ręczny w ciężarówce (tu konkretnie Mercedes Actros M2), można "zaciągnąć" tak samo, jak w samochodzie osobowym (czyli mniej lub bardziej)? W osobówce jest linka, a w ciężarówce pneumatyczny. Czy może być tak, że kierowca zaciągnie hamulec niekompletnie, a przez to samochód może sam pojechać?

Głupie pytanie, ale naprawdę nigdy nie prowadziłem ciężarówki.

Z góry dziękuję za pomoc.


Post Wysłano: 30 wrz 2019, 18:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Nie zakładaj dwóch takich samych tematów. Tamten usunąłem.

Nie, w ciężarówce dźwignia ma ząbek, zatrzask, zamek czy jakkolwiek to nazwać i to ona odpowiada za zablokowanie się dźwigni hamulca ręcznego. To tak jak zamek w drzwiach - pchniesz, drzwi przymknięte, ale żeby zamknąć, to musisz dopchnąć i zatrzasnąć zamek. Przy czym dźwignia hamulca ręcznego ma sprężynę, więc jeśli nie zatrzaśniesz hamulca, to dźwignia wróci do pozycji odblokowanej.

Po co potrzebujesz takiej informacji? Bo jak podasz kontekst, to będzie ci łatwiej wytłumaczyć.


Post Wysłano: 30 wrz 2019, 18:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 wrz 2019, 16:48
Posty: 3

Dzięki za odpowiedź! Chodzi mi o to, czy może być taka sytuacja, że kierowca staje na nierównej nawierzchni, zaciąga ręczny, wychodzi z kabiny, a samochód stacza się.

Czy w przypadku stoczenia się można stwierdzić, że:
1) hamulec nie został zaciągnięty, lub
2) hamulec był niesprawny

i żadnej innej opcji?


Post Wysłano: 30 wrz 2019, 19:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Oba stwierdzenia sa prawidłowe i wiecej nie ma, chociaż temat niesprawnego hamulca postojowego jest troche bardziej rozbudowany i skomplikowany :wink:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 30 wrz 2019, 19:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 wrz 2019, 16:48
Posty: 3

Ok. Mi chodziło tylko o, czy w ciężarówce, tak jak w osobówce, można zaciągnąć go częściowo, ale po Waszych odpowiedziach już wiem, że nie ma takiej opcji.

Pozdrawiam!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: