Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 paź 2013, 1:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2007, 0:57
Posty: 242
GG: 1
Samochód: Schwerlastsattelzugmaschine
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Podbijam temat o którym pisałem wczesniej, otrzymałem wniosek z sądu że jednak rozprawa w sądzie odbędzie sie i tak pod koniec listopada muszę się stawić w Wyszkowie w sądzie, jak wy uważacie, prawidłowo wykonałem czynności czy przekroczylem up[rawnienia kierujac gabaryt na cpn po przeciwnej stronie wjezdzając na podwójnej ciągłem i pod zakaz, nadmienię iż cpn na który planowaliśmy wjechać był pełen aut jak i 2 kolejne a trzeba się było wypauzowac. czekam na opinie.
Marek
Oczywiscie jestem po twojej stronie ale...... mam nadzieje ze masz uprawnienia do kierowania ruchem, transport odbywal sie po trasie i bylo stosowne zezwolenie. Przygotuj sie dobrze do tego "przedsatwienia" bo w sadzie "pan wladza" czuje sie na wygranej pozycji (dawno temu mowilo sie ze na slowo jednego funkcjonariusza potrzeba dwa zwyklego smiertelnika i cholera wie czy cos sie zmienilo :( ), nie wiem czy idziesz sam czy masz obronce. Przygotuj oswiadczenie w ktorym napiszesz co to jest transport ponadnormatywny, ze wymaga nietuzinkowego podejscia, ze nasze drogi (parkingi) sa nieprzygotowane do takich transportow i nikt nam nie pomaga (inni kierowcy trabia, krzycza, ogolnie traktuja na zle , nawet policja chociaz powinna pomagac :lol: ). Byles odpowiedzialny za bezpieczenstwo podczas tego transportu i dostepnymi srodkami zrobiles wszystko by uchronic powierzony Ci cenny ladunek przed uszkodzeniem a innych uzytkownikow naszych jakze "wspanialych drog" (np. spiacych kierowcow na wjezdzie do stacji przed zerwaniem snu :lol:) przed niebezpieczenstwem jaki niesie taki transport. Na koncu dodaj ze przeciez "stroze prawa" (w swej jak ze nie ogarnietej madrosci :lol: ) powinni znalezdz sie w sytuacji i wspomoc biednego, przez nikogo nie zrozumialego, samotnego pilota. :D Mozesz dodac ze stres jaki przezyles podczas tej interwencji i grozba wystapienia przed "jasnie sadem" uniemozliwia sprawne wykonywanie powiezonych Ci obowiazkow co odbija sie na twoich dochodach.... i znajdzie to odbicie w oddzielnym procesie. :lol:
Jednym slowem powodzenia chlopie :lol:

_________________
Pozdrawiam "nienormatywnych" i "nienormalnych" na drodze.
Mega Windmill Transporter Driver


Ostatnio zmieniony 30 paź 2013, 19:57 przez BAG, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 29 paź 2013, 16:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 mar 2011, 12:14
Posty: 18
GG: 34358310
Lokalizacja: Łódź

Zapraszamy na naszą nową stronę jeżeli Wam się podoba Kciuk w górę :)

www.stanzal.com

Transport i pilotaż ponadnormatywny.

_________________
Transport i pilotaż gabarytowy "STANZAL" doprowadzi Cię zawsze do celu... :)

http://www.stanzal.com
http://www.facebook.com/stanzalpilot


Post Wysłano: 01 lis 2013, 16:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Panowie piloci, wczoraj ogladalem program polak potrafi i bylo o znakach drogowych, pokaazywali tam nowy typ slupa na znak ktory nie jest juz z typowej rury tylko blacha wygieta w profil prawie zamkniety o przekroju jakby litery U, V,zachwalali to ze taki sposob jest bezpieczniejszy w razie kolizji,mniej podatny na wiatry i tak sie zatanawialem bo juz w tym rozwiazaniu nie wezmie sie brechy i nie obróci znaku i troche komplikuje wam zycie, spotkaliscie sie juz z tym typem na drogach?

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 02 lis 2013, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2007, 0:57
Posty: 242
GG: 1
Samochód: Schwerlastsattelzugmaschine
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Panowie piloci, wczoraj ogladalem program polak potrafi i bylo o znakach drogowych, pokaazywali tam nowy typ slupa na znak ktory nie jest juz z typowej rury tylko blacha wygieta w profil prawie zamkniety o przekroju jakby litery U, V,zachwalali to ze taki sposob jest bezpieczniejszy w razie kolizji,mniej podatny na wiatry i tak sie zatanawialem bo juz w tym rozwiazaniu nie wezmie sie brechy i nie obróci znaku i troche komplikuje wam zycie, spotkaliscie sie juz z tym typem na drogach?

Widac juz te kwiatki na naszych drogach ostatnio widzialem takie cos w Strzelcach Opolskich na rondzie przy zakladowej, trzeba sie temu przyjzec bo tuleje przy wycince tez raczej nie zalatwia sprawy... sa jeszcze lepsze wynalazki znaki B20 (stop) i A7 (ustap pierwszenstwa) pojawiaja sie na podwojnych rurach sa fajne bo obklejone folia odblaskowa i w nocy je z daleka widac ale przy demontazu to kicha :lol:

_________________
Pozdrawiam "nienormatywnych" i "nienormalnych" na drodze.
Mega Windmill Transporter Driver


Post Wysłano: 13 lis 2013, 22:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2009, 16:10
Posty: 93
Lokalizacja: Strzelce Op.

Cytuj:
Cytuj:
Panowie piloci, wczoraj ogladalem program polak potrafi i bylo o znakach drogowych, pokaazywali tam nowy typ slupa na znak ktory nie jest juz z typowej rury tylko blacha wygieta w profil prawie zamkniety o przekroju jakby litery U, V,zachwalali to ze taki sposob jest bezpieczniejszy w razie kolizji,mniej podatny na wiatry i tak sie zatanawialem bo juz w tym rozwiazaniu nie wezmie sie brechy i nie obróci znaku i troche komplikuje wam zycie, spotkaliscie sie juz z tym typem na drogach?

Widac juz te kwiatki na naszych drogach ostatnio widzialem takie cos w Strzelcach Opolskich na rondzie przy zakladowej, trzeba sie temu przyjzec bo tuleje przy wycince tez raczej nie zalatwia sprawy... sa jeszcze lepsze wynalazki znaki B20 (stop) i A7 (ustap pierwszenstwa) pojawiaja sie na podwojnych rurach sa fajne bo obklejone folia odblaskowa i w nocy je z daleka widac ale przy demontazu to kicha :lol:
Na DK2 od Mińska Mazowieckiego na wschód (kiedy to ja tam ostatnio byłem ....???) na obwodnicy Siedlec bodajże, znaki postawione są na aluminiowych słupach w kształcie kratownicy. Co prawda na poboczu za barierkami gdzie nie przeszkadzają ale kto wie kiedy się pojawią na rondach i wysepkach.
No i najgorsze: "amelinum nie pomalujesz" :lol:

_________________
Zezwolenia dla transportów ponadnormatywnych i nie tylko. www.zezwoleniatransportowe.pl


Post Wysłano: 19 lis 2013, 17:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sty 2010, 20:21
Posty: 109
GG: 7363390
Samochód: Opel Vivaro
Lokalizacja: Częstochowa SC/ Łódź

Koledzy piloci znacie może jakieś firmy pilotujące z Łodzi i okolic (do 70km)? O Stanzalu wiem. Z góry dzięki za informacje :)


Post Wysłano: 22 lis 2013, 10:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2013, 9:39
Posty: 14
GG: 44984205

Cytuj:
Cytuj:
Podbijam temat o którym pisałem wczesniej, otrzymałem wniosek z sądu że jednak rozprawa w sądzie odbędzie sie i tak pod koniec listopada muszę się stawić w Wyszkowie w sądzie, jak wy uważacie, prawidłowo wykonałem czynności czy przekroczylem up[rawnienia kierujac gabaryt na cpn po przeciwnej stronie wjezdzając na podwójnej ciągłem i pod zakaz, nadmienię iż cpn na który planowaliśmy wjechać był pełen aut jak i 2 kolejne a trzeba się było wypauzowac. czekam na opinie.
Marek
Oczywiscie jestem po twojej stronie ale...... mam nadzieje ze masz uprawnienia do kierowania ruchem, transport odbywal sie po trasie i bylo stosowne zezwolenie. Przygotuj sie dobrze do tego "przedsatwienia" bo w sadzie "pan wladza" czuje sie na wygranej pozycji (dawno temu mowilo sie ze na slowo jednego funkcjonariusza potrzeba dwa zwyklego smiertelnika i cholera wie czy cos sie zmienilo :( ), nie wiem czy idziesz sam czy masz obronce. Przygotuj oswiadczenie w ktorym napiszesz co to jest transport ponadnormatywny, ze wymaga nietuzinkowego podejscia, ze nasze drogi (parkingi) sa nieprzygotowane do takich transportow i nikt nam nie pomaga (inni kierowcy trabia, krzycza, ogolnie traktuja na zle , nawet policja chociaz powinna pomagac :lol: ). Byles odpowiedzialny za bezpieczenstwo podczas tego transportu i dostepnymi srodkami zrobiles wszystko by uchronic powierzony Ci cenny ladunek przed uszkodzeniem a innych uzytkownikow naszych jakze "wspanialych drog" (np. spiacych kierowcow na wjezdzie do stacji przed zerwaniem snu :lol:) przed niebezpieczenstwem jaki niesie taki transport. Na koncu dodaj ze przeciez "stroze prawa" (w swej jak ze nie ogarnietej madrosci :lol: ) powinni znalezdz sie w sytuacji i wspomoc biednego, przez nikogo nie zrozumialego, samotnego pilota. :D Mozesz dodac ze stres jaki przezyles podczas tej interwencji i grozba wystapienia przed "jasnie sadem" uniemozliwia sprawne wykonywanie powiezonych Ci obowiazkow co odbija sie na twoich dochodach.... i znajdzie to odbicie w oddzielnym procesie. :lol:
Jednym slowem powodzenia chlopie :lol:


Hej,
jasna sprawa że mam uprawnienia no jak inaczej? a co lepsze nie uwierzysz ale zezwolenia tez były :) inaczej był przyjął mandat i siedział cicho :P
a czas pokaze 29 musze bujnąć się do Wyszkowa i tłymaczyć się przed baranami ( inaczej mówiąc udowodnić ze mam jedną dziure w dupie a nie dwie)


Post Wysłano: 22 lis 2013, 11:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Weź laptopa i pokaż w sadzie zdjęcia gabarytów bo obawiam się,ze mogą nie wiedzieć co to jest za transport (wymiary,masa).

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Post Wysłano: 22 lis 2013, 12:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2013, 9:39
Posty: 14
GG: 44984205

Cytuj:
Weź laptopa i pokaż w sadzie zdjęcia gabarytów bo obawiam się,ze mogą nie wiedzieć co to jest za transport (wymiary,masa).
myślałem o jakimś nośniku danych ale nie wiem czy będą mieli możliwość gdzieś go podłączyć


Post Wysłano: 22 lis 2013, 12:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2013, 9:39
Posty: 14
GG: 44984205

a wam się zdarza sądzić z baranami? czy jak już dochodzi do takiej sytuacji to przyjmujecie wine czytaj płacicie ;)


Post Wysłano: 22 lis 2013, 12:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 723
Lokalizacja: Lublin

Cytuj:
Cytuj:
Weź laptopa i pokaż w sadzie zdjęcia gabarytów bo obawiam się,ze mogą nie wiedzieć co to jest za transport (wymiary,masa).
myślałem o jakimś nośniku danych ale nie wiem czy będą mieli możliwość gdzieś go podłączyć
Dysponują laptopami, więc płyta CD/DVD, a tym bardziej pendrive nie powinien być dla nich problemem. Zwłaszcza, że traktowane to jest jako dowód w sprawie (czy jak to się tam fachowo nazywa).


Post Wysłano: 27 lis 2013, 23:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2009, 16:10
Posty: 93
Lokalizacja: Strzelce Op.

Przepraszam że się wcinam w wątek.
Zna ktoś dobrą firmę pilotażową z okolic Mielca, Dębicy, Rzeszowa lub Barwinka?
Z góry dziękuję za pomoc.

_________________
Zezwolenia dla transportów ponadnormatywnych i nie tylko. www.zezwoleniatransportowe.pl


Post Wysłano: 28 lis 2013, 13:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lip 2010, 19:31
Posty: 141
GG: 35199727
Samochód: Vito / 306 / aveo
Lokalizacja: Katowice

PW poszło ;)
Cytuj:
Przepraszam że się wcinam w wątek.
Zna ktoś dobrą firmę pilotażową z okolic Mielca, Dębicy, Rzeszowa lub Barwinka?
Z góry dziękuję za pomoc.

_________________
http://www.ekopilot.com
http://fb.com/ekopilot.poland


Post Wysłano: 09 gru 2013, 13:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2013, 9:39
Posty: 14
GG: 44984205

więc tak,
zdaniem sądu jestem winny.. jako kara to naganna oraz zwrot kosztów sądowych (jakieś 130zł) , jako uzasadnienie było to ze nie jechałem pojazdem uprzywilejowanym i powinienem stosować się do przepisów. Oczywiście będę apelował, jak sędzia zapytał dlaczego akurat tam musieliśmy się zatrzymać i zrobić tą pauzę a nie np za godzinę czy 100km dalej, to mi ręce opadły, jak zapytałem skoro to jest takie wykroczenie to po co te szkolenie z zakresu kierowanie ruchem? po co jazda na zezwoleniach ? nocą? jak takie wykroczenie popełniłem to jak mają się do tego przejazd np rondem pod prąd? a wycinanie znaków? czy każdorazowo mam być karany za dewastacje czy zniszczenie mienia czy nie wiem jaki to artykuł..
na to sędzia ze jak się nie zgadzam to mogę złożyć apelacje, a jak powiedziałem ze to farsa to chciał mnie uciszyć karą porządkową, i żebym zwracał się do sądu wysoki sądzie. oczywiście sędzia nie miał pojęcia czym jest transport nienormatywny a pendriva nie można było włożyć.
taka sytuacja, czekam na dokumentu i będę się odwoływał.


Post Wysłano: 21 gru 2013, 5:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:01
Posty: 195

Orientuje się ktoś jakie stawki za km są za pilotaż??


Post Wysłano: 21 gru 2013, 11:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 9:37
Posty: 134
Lokalizacja: Wronki

Jeśli potrzebujesz bardzo ogólną stawkę, dla jakiejś gry lub innego celu, nie zważającą na żadne czynniki, to możesz sobie wpisać 1zł :mrgreen:


Post Wysłano: 07 sty 2014, 20:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sty 2011, 0:38
Posty: 16
GG: 0
Samochód: Ford Transit
Lokalizacja: TK

Stawki za pilotaż to czyste ku....wo. Stawka super to 1,20zł, stawka standard 0,80zł do 1,00zł (choć słyszałem,że poniżej też jeżdżą,ale tylko słyszałem). Pozdrawiam jeżdżących za darmo.

_________________
Pilotaż transportów ponadnormatywnych, organizacja przejazdu, zezwolenia, pilotaż policji, demontaż infrastruktury,transport krajowy i międzynarodowy, transport pojazdów.
mobile: +48 501 695 547; e-mail: jaroslaw.novapilot@gmail.com
Transport to usługa, nie przysługa!


Post Wysłano: 13 lut 2014, 21:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2012, 14:31
Posty: 16

Panowie jak wyglada sytuacja z pilotowaniem ladunkow przez polskiego pilota bf2 w Belgii i Holandii,mozemy pilotowac czy nie mamy wjazdu?jesli ktos ma jakies informacje odnosnie przepisów w tych krajach prosilbym o odpowiedz.


Post Wysłano: 15 lut 2014, 16:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2007, 0:57
Posty: 242
GG: 1
Samochód: Schwerlastsattelzugmaschine
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Panowie jak wyglada sytuacja z pilotowaniem ladunkow przez polskiego pilota bf2 w Belgii i Holandii,mozemy pilotowac czy nie mamy wjazdu?jesli ktos ma jakies informacje odnosnie przepisów w tych krajach prosilbym o odpowiedz.
Wjazd na benelux masz jako "woz techniczny", czesto do "dziwnych" naczep typu THP czy "windadapter" piloci pozwalaja na taka pomoc ze wzgledow oczywistych. Nawet Niemieccy piloci nie odwaza sie wjechac na teren Holandi czy Belgi jak nie maja uprawnien, nawet do pierwszej stacji czy parkingu (mandat w wysokosci 5000€)
Zycie pokazuje jednak ze duzo naszych pilotow pomyka za ladunkami ze zmiennym szczesciem :lol: (znam przypadki ze piloci holenderscy wykonali telefon gdzie trzeba i juz stoisz na najblizszym parkingu...... najczesciej na Venlo pytaja czy masz pilota z NL) Analogicznie nawet Holenderski pilot nie wjezdza na Belgie sam, moze oczywiscie jako pomoci. Tu znajdziesz wymagania na "holendersiego pilota" http://www.vtb.nl/index.php/f-a-q?showall=&start=7 a tu jak powinno wygladac "holenderskie wozidlo....http://www.verkeersplan.com/transportbegeleider.htm

_________________
Pozdrawiam "nienormatywnych" i "nienormalnych" na drodze.
Mega Windmill Transporter Driver


Post Wysłano: 10 wrz 2014, 14:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2007, 13:49
Posty: 123
Lokalizacja: Niektórzy mówią, że to już Kaszuby. Czy ja wiem ?...

Info ze stron Głosu Szczecińskiego:

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/tngall ... 996&Ref=PH

_________________
I born to be a trucker

FB : Pilotaż Gut Usługi Pilotowania
http://www.pilotazgut.pl


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: