Strona 40 z 44 [ Posty: 862 ] Przejdź na stronę Poprzednia 138 39 40 41 4244 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 sie 2013, 13:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2013, 9:39
Posty: 14
GG: 44984205

takie sytuacje ja przynajmniej uważam ze normalne, i tak było tym razem jednak na cpn-ie stał radiowóz który oczywiście widziałem ale Pan policjant szybko podbiegł z chęcią wręczenia mandaty w wysokości 1000zł i ileś tam punktów, za co za przekroczenie podwójnej ciągłej i wjazd pod zakaz, nie pomogły tłumaczenia ze jestem w trakcie wykonywania czynności
2h zmarnowane zanim baranowi wytłumaczyłem róznice zakończyło się wnioskiem do sądu
paranoja!


Post Wysłano: 12 sie 2013, 14:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 9:37
Posty: 134
Lokalizacja: Wronki

Kolego multiheniek, masz tak dobrze oznakowane auto że aż w WORDzie jest prezentowane jako przykład :mrgreen:


Post Wysłano: 12 sie 2013, 23:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2007, 13:49
Posty: 123
Lokalizacja: Niektórzy mówią, że to już Kaszuby. Czy ja wiem ?...

Cytuj:
Kolego multiheniek, masz tak dobrze oznakowane auto że aż w WORDzie jest prezentowane jako przykład :mrgreen:
:shock: :shock: :shock:

A troszkę więcej...?

_________________
I born to be a trucker

FB : Pilotaż Gut Usługi Pilotowania
http://www.pilotazgut.pl


Post Wysłano: 13 sie 2013, 0:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 9:37
Posty: 134
Lokalizacja: Wronki

W jednym slajdzie, są pokazane auta do pilotażu :)
Jest tam Twoje auto, i jeszcze Ford Transit Connect na taflach SRC, i bodajże fotka Foxa z zabezpieczania miejsca wypadku :wink:
Reszty nie pamiętam.
Chodzi oczywiście o kurs kierowania ruchem :wink:


Post Wysłano: 13 sie 2013, 10:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2007, 13:49
Posty: 123
Lokalizacja: Niektórzy mówią, że to już Kaszuby. Czy ja wiem ?...

Cytuj:
Chodzi oczywiście o kurs kierowania ruchem :wink:
Domyśliłem się. Fajnie, ze ktoś docenił moje starania o "design" Viki.

_________________
I born to be a trucker

FB : Pilotaż Gut Usługi Pilotowania
http://www.pilotazgut.pl


Post Wysłano: 17 sie 2013, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2012, 17:22
Posty: 22
Samochód: BF3
Lokalizacja: ZS 12345

Dobre oznakowanie to powinna być podstawa, fakt faktem widać czasem brak oznakowania na postojach podczas jazdy, po to jesteśmy żeby ostrzegać i być widocznymi na drodze,

_________________
Sytuacja nadarzy się sama, należy ja rozpoznać i wykorzystać


Post Wysłano: 18 sie 2013, 0:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2007, 0:57
Posty: 242
GG: 1
Samochód: Schwerlastsattelzugmaschine
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Kolego multiheniek, masz tak dobrze oznakowane auto że aż w WORDzie jest prezentowane jako przykład :mrgreen:


Az z ciekawosci pójde na jakies szkolenie do WORD-u dowiem sie cos o gabarytach, pilotach, "mobilkach" co w nocy spychaja z drogi, blokuja rada i skrzyzowania :lol: :lol:

_________________
Pozdrawiam "nienormatywnych" i "nienormalnych" na drodze.
Mega Windmill Transporter Driver


Ostatnio zmieniony 18 sie 2013, 0:20 przez Marecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Ortografia, staraj sie używać polskich znaków.


Post Wysłano: 16 wrz 2013, 13:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2013, 13:54
Posty: 1
Samochód: Clio IV
Lokalizacja: Zabrze

Cześć,

Niektórzy mnie tu znają, niektórzy nie - musiałem użyć nowego konta ze względu na zapomniane hasło. :P Niemniej jednak - piszę pracę inżynierską na PŚ, wydział Transportu pod tytułem "Wyposażenie pojazdów do pilotażu transportu ponadnormatywnego i wykorzystanie ich w praktyce". Sam tytuł jeszcze można zmienić, bo u promotora mam po prostu dopisek "pojazdy pilotujące". Samą pracę chciałbym podzielić na cztery rozdziały: przepisy z ustawy o transporcie drogowym dotyczące oznakowania oraz wyposażenia takiego pojazdu, opis pojazdów pilotujących oraz przedstawienie za pomocą zdjęć ich wyposażenia (w tym BF-3), wykorzystanie takiego pojazdu w praktyce (tutaj już jestem umówiony z Foxem na trasę) oraz problemy napotkane podczas pilotażu pojazdów ponadnormatywnych (ronda, znaki, wysepki, trakcja kolejowa, etc).

I tutaj pytanie - czy są jakieś osoby ze Śląska, Opolskiego lub Małopolskiego (ale blisko granicy ze Śląskiem), które również mogą swój pojazd pilotujący udostępnić do zdjęć? Opla Combo już mam, więc przydałby się jeszcze jakiś pojazd mniejszy lub większy. Zależy mi również na pojeździe typu BF-3, promotor prosił, aby sfotografować wszystkie ostrzeżenia wyświetlane na tablicy elektronicznej tego pojazdu.

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc - mam nadzieję, że tematu zbytnio nie zaśmiecę, bo nie odbiegamy od głównego wątku. I jak macie jakieś pomysły co jeszcze mogę napisać w tej pracy (np. jakieś durne przepisy) to możecie rzucać propozycjami. :P


Post Wysłano: 17 wrz 2013, 22:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2009, 15:51
Posty: 10
GG: 0

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 17 wrz 2013, 22:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sty 2012, 16:12
Posty: 295
GG: 44807873
Samochód: daf xf 95
Lokalizacja: Kościan

Wiesiollek ? :)

_________________
!!!!! B R E D L A S T !!!!!


Post Wysłano: 18 wrz 2013, 9:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2007, 13:49
Posty: 123
Lokalizacja: Niektórzy mówią, że to już Kaszuby. Czy ja wiem ?...

Cytuj:
Cześć,
I jak macie jakieś pomysły co jeszcze mogę napisać w tej pracy (np. jakieś durne przepisy) to możecie rzucać propozycjami. :P

Np. nowy wzór tablicy o "zmiennej geometrii", wymóg umieszczenia tablicy w jednej linii z "kogutami" co jest trudne do spełnienia w przypadku zastosowania belki świetlnej. A co do samej belki... Treść (sformułowania) rozporządzenia też nie do końca jest spełniona gdy się ją zastosuje w samochodzie pilotującym.

To tak "na gorąco".

_________________
I born to be a trucker

FB : Pilotaż Gut Usługi Pilotowania
http://www.pilotazgut.pl


Post Wysłano: 18 wrz 2013, 13:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sty 2010, 0:49
Posty: 241

Ja byłbym za wprowadzeniem jednego wzoru malowania na wszystkich pojazdach pilotujących. Dodatkowo zamiast tablicy z podanymi wymiarami(mało kto zwraca na nią uwagę w nocy, raczej patrzy czy nie zjedzie do rowu przy mijaniu gabarytu) wprowadzenie wyświetlacza LEDowego. Może coś na wzór Austrii, który może podawać znaki do przodu jak i do tyłu, może coś bardziej budżetowego by się wymyśliło. A najważniejsze to wprowadzenie przy szkoleniach nowych kierowców informacji o tym co to gabaryt, jaką rolę pilot spełnia na drodze, że nie jest to debil który tylko zajeżdża drogę, tylko człowiek który próbuje zwrócić uwagę kierującego że jedzie gabaryt. Myślę że wprowadzenie chociażby tablicy i jednego wzoru malowania aut zlikwidowałoby część korporacji taksówkarskich nazywających się dumnie pilotami( :shock: ), poprawiło bezpieczeństwo przejazdu gabarytów, a także zwiększyło stawki które płacone są za pilotaż...

Ps. Pomarzyć fajna rzecz no nie :roll:


Post Wysłano: 18 wrz 2013, 16:39

Obawiam się, że Twoje marzenia o szkoleniu i przetłumaczeniu kandydatom na kierowców mogą okazać się płonnymi. Jakiś czas temu czytałem w tym dziale, jak to jakiś jeden nowobogacki idiota w Mercedesie, stwierdził, że nie usunie się pilotowi, pomimo prawidłowego oznakowania. Skończyło się to kolizją, i tylko to, że wspomniany pilot był poprawnie oznakowany, przybyła na miejsce zdarzenia policja orzekła winę kierującego Mercedesem.
Dlatego śmiem przypuszczać, że części społeczeństwa (zwłaszcza tej "z wyższych sfer") ciężko będzie przetłumaczyć co to Pilot i jaką rolę spełnia na drodze.

Obym się mylił. A tej "roboty" Wam pilotom nie zazdroszczę.


Post Wysłano: 18 wrz 2013, 17:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2007, 13:49
Posty: 123
Lokalizacja: Niektórzy mówią, że to już Kaszuby. Czy ja wiem ?...

Cytuj:
A najważniejsze to wprowadzenie przy szkoleniach nowych kierowców informacji o tym co to gabaryt, jaką rolę pilot spełnia na drodze, że nie jest to debil który tylko zajeżdża drogę, tylko człowiek który próbuje zwrócić uwagę kierującego że jedzie gabaryt.
Ratujesz go przed zrobieniem sobie z auta kabrioletu a w zamian słyszysz:..."A kim Pan k...a jesteś, że mnie zatrzymujesz?!
Cytuj:

Myślę że wprowadzenie chociażby tablicy i jednego wzoru malowania aut zlikwidowałoby część korporacji taksówkarskich nazywających się dumnie pilotami( :shock: ), poprawiło bezpieczeństwo przejazdu gabarytów, a także zwiększyło stawki które płacone są za pilotaż...
Ale po co?
Wszystko może być na magnes...
Koguty, napisy (o ile w ogóle coś ma), antena

Szpecić "Fałweja" albo inną "Ałdicę" w tedeiku i "wypasie" na tych kilka nocnych godzin za 70/80 gr/km?

_________________
I born to be a trucker

FB : Pilotaż Gut Usługi Pilotowania
http://www.pilotazgut.pl


Post Wysłano: 19 wrz 2013, 11:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:27
Posty: 1
GG: 4446288
Samochód: audi

Jakie są obecne wymogi na pilota BF3 ?

Chłopaki z Cardana mają fajne autka :D


Post Wysłano: 19 wrz 2013, 17:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sty 2010, 0:49
Posty: 241

Dwa najważniejsze: znajomość języka niemieckiego i pozytywne ukończenie kursu na BF-3 w Niemczech. Ale też wskazana jest trzecia grupa inwalidzka, student i w dodatku mieszkający jak najbliżej granicy PL/D i oczywiście brak rodziny :roll:


Post Wysłano: 19 wrz 2013, 18:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2012, 21:24
Posty: 42
Lokalizacja: Wrocław

Gdzieś was tam widać chopaki, tutaj "prywatnie" pilot z Wrocławia, jeździ sam dla MDM z Poznania, generalnie miał tego pecha, że wpadł po fajki kiedy akurat byłem pod sklepem, leciał po jakiś zestaw do św. Katarzyny (pod wro)

Obrazek


A tutaj Kran ze Szczecina?) przy DK 94 w brzegu na lotosie.

Obrazek

_________________
"Nie jestem zdolna, jestem ofiarą której się chce coś stworzyć, a nie się tylko opie**alać."
~I.O

http://s2.cargotycoon.pl/index.php?acti ... k&id=15206


Post Wysłano: 19 wrz 2013, 21:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2007, 0:57
Posty: 242
GG: 1
Samochód: Schwerlastsattelzugmaschine
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Cześć,

Niektórzy mnie tu znają, niektórzy nie -

Witaj, moze znam moze nie ale co to za roznica.... :lol:
Obecnie cwicze Austrie tam sa ciekawe tablice z niebieskimi kogutami, jak nie zapomne to poprosze mojego przewodnika o pelna prezentacje i zrobie fotki, mozesz napisac o glosnym przed kilku laty a niewprowadzonym w Niemczech BF4. Z ciekawostek z za odry to pojazd maksymalnie 2,8t DMC, WVZ-anlaga wbita w "brief" i przeglad co dwa lata, na wyposazeniu 2szt choragiewki bialo-czerwone. Mozna spotkac pojazdy z anlaga z przodu, jada przed gabarytem (magdeburg enercon) i wyswietlaja zolte strzalki i napis "über breite" (moze ktos wywozi betony to zrobi fotke, tylko tam sie z tym spotkalem). Niemiecka policja tez jest uprawniona do polotazu transportow ma na wyswietlaczu "Achtung schwertransport", Wlochy obowiazkowe pomaranczowe choragiewki na pilocie.... :lol: moge zrobic Ci fotki tablic "schwertransport" "sondertransport" "convoi exeptionel" "saertransport" "nadmerny naklad" takie mam na stanie. Ciekawe wiesci przyniesie Ci wikipedia.... w NL trzeba miec 24lata i kategorie BCE prawa jazdy. Jak sie dobrze rozpiszesz to starczy Ci na tytul Dr. :lol:

_________________
Pozdrawiam "nienormatywnych" i "nienormalnych" na drodze.
Mega Windmill Transporter Driver


Post Wysłano: 24 paź 2013, 11:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2013, 9:39
Posty: 14
GG: 44984205

Podbijam temat o którym pisałem wczesniej, otrzymałem wniosek z sądu że jednak rozprawa w sądzie odbędzie sie i tak pod koniec listopada muszę się stawić w Wyszkowie w sądzie, jak wy uważacie, prawidłowo wykonałem czynności czy przekroczylem up[rawnienia kierujac gabaryt na cpn po przeciwnej stronie wjezdzając na podwójnej ciągłem i pod zakaz, nadmienię iż cpn na który planowaliśmy wjechać był pełen aut jak i 2 kolejne a trzeba się było wypauzowac. czekam na opinie.
Marek


Post Wysłano: 27 paź 2013, 17:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2008, 15:56
Posty: 189
GG: 11914484

Ja uwazam ze prawidlowo, bo po to jest pilot, po pierwsze zeby ostrzegac kierowcow o nadjezdzajacym pojezdzie ponadnormatywnym, a po drugie, zabezpieczyc jego manewry niezgodne z przepisami dla zwyklego pojazdu wynikajace z ponadnormatywnosci. Wydaje mi sie ze ten argument wystarczy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 40 z 44 [ Posty: 862 ] Przejdź na stronę Poprzednia 138 39 40 41 4244 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: