Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 23 wrz 2021, 17:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Cytuj:
Jędrek jak możesz mieć odroczoną płatność. Powinieneś mieć konto przedpłacone. Płatność odroczoną da się zrobić jak masz gwarancję bankową.
To że system wy...li w kosmos to było wiadomo od razu jak ten interes uruchamiali.

ID:
Odroczona płatność

Szczegóły finansowania : Odroczona płatność
Status: Weryfikowana
Data utworzenia finansowania : 22/09/2021
Typ : Zabezpieczenie pieniężne
Kwota zabezpieczenia
3000 PLN

przy uzupełnianiu profilu wybrałem odroczoną płatność i trzeba było zrobić przelew na zabezpieczenie , minimalnie było siedemset parę zł a będę wprowadzał cztery wozy więc logiczne się wydało wpłacenie minimum poczwórnej kwoty. Nigdzie nie zauważyłem informacji o jakiejś innej formie zabezpieczenia np w formie gwarancji bankowej. Próbowałem skorzystać z infolinii ale po zmarnowaniu prawie godziny w oczekiwaniu na konsultanta odpuściłem.


maciek13

Możesz gdzieś w zasięgu wzroku byle nie blisko cb bo będzie zakłócenia siało . Co do przewodów to śmiało ucinaj i łącz.


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 23 wrz 2021, 17:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2010, 21:42
Posty: 288
GG: 1843593
Samochód: MAN
Lokalizacja: EWI

Masz racje, teraz sprawdziłem jeszcze raz maila i faktycznie 22e. Ja do nich nie dzwoniłem tylko w portalu klienta 3 kliknięcia i etoll dodany. Co ciekawe na urządzeniu już się swieci, ze dostępne, mail od uty tez jest, ze etoll aktywowany i dostępny a na potwierdzenie ma przyjść jeszcze mail z etolla ale narazie go nie ma 😂. Ciekawe ile czasu im zajmie wysłanie wiadomości


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 23 wrz 2021, 17:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

JĘDREK - warto mrozić kasę?
w/g mnie nie warto, ale każdy robi jak uważa.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 23 wrz 2021, 19:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Wie ktoś jak ogarnąć klasy wagowe, tzn. gdzie znajdę jakąś rozpiskę?
Uruchomiłem dziś aplikację, doładowałem z karty kredytowej, kasa się pojawiła ale mam zonka. W aplikacji jest napisane, że "pojazd ciężki z przyczepą przekraczający 12t". Problem w tym, że mam samo solo do 12T DMC...

Ogarniał ktoś solówki tutaj?

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 23 wrz 2021, 19:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Chyba prawidłowa klasa wagowa powinna się pojawić po pobraniu danych z cepiku.


https://etoll.gov.pl/ciezarowe/rejestra ... n-pojazdu/

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 23 wrz 2021, 19:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Pobrało mi dane, mam solo do 11990kg, a zespół pojazdów do 24000kg. Jeżdżę samą solówką, a dane pobrało jakbym z przyczepą jeździł.

Zmieniłem dane ręcznie wszystko do 11990kg, wysłałem skan dowodu i niby w aplikacji też się przestawiło, że pojazd ciężki powyżej 3.5t do 12t DMC. Zobaczymy jutro.

Trochę lipa, że nie można zaznaczyć tak jak w przypadku viatolla jazdy z przyczepą lub bez...

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 23 wrz 2021, 20:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

zzx - zależy jak kto do tego podchodzi, ja jestem zdania że nawet mając przedpłacone i tak trzeba mieć coś na koncie a w przypadku czterech aut nie da się mieć pińcet złotych bo co chwilę trzeba będzie te pińcet dorzucać. Może inaczej jeśli ktoś ma jedną furę i nie korzysta z autostrad to mu nie potrzeba ale i tak mając odroczoną płatność po prostu nie trzeba myśleć czy jest doładowane wystarczająco lub biegać po cpnach żeby doładować.


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 23 wrz 2021, 22:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Też próbowałem iść w odroczoną płatność, ale odpuściłem, szkoda mrozić kasę. Powinno być podpięcie karty płatniczej i jej obciążanie jak za netflixa. Jeśli wreszcie uruchomią automatyczne doładowanie poniżej określonego progu, to nie widzę sensu wpłacać 3k kaucji.
No właśnie, działa u kogoś przypisanie karty, w celu automatycznego doładowania? Bo u mnie nadal nie.

Obrazek


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 24 wrz 2021, 5:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

JĘDREK -jak napisałe każdy uważa jak robi, ale maając konto odroczone i wpłaconą kwotę gwarancji też trzeba to doładować jak skończa sie środki więc to taki "gadżet" jak dla mnie. być może inaczej rozumiem gwarancję ale to już inna sprawa.
mając konto przedpłacone robisz też wpłatę na dowolną kwotę jeździsz do wyczerpania kasy tylko nie mrozisz pieniedzy - no chyba że masz nadmiar co jest w/g naszego (nie)rządu możliwe. :D

LUKA chyba takich co maja automatyczne doładowanie nie ma. pisałem o tym w tym dniu (Tytuł: Re: E-TOLLPost Wysłano: pn, 06.09.2021, 18:20) , której treść sprowadza się do jednego "" na razie nie ma i nie będzie"".

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 24 wrz 2021, 8:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Ja odroczoną płatność rozumiem tak że mam wpłaconą jakąś kaucję i następną kwotę płacę gdy dostanę notę obciążeniową i myślę że będzie to na koniec miesiąca a jak będzie to się okaże. Fakt jest taki że na viatollu miałem przedpłacone i zawsze w najmniej odpowiednim momencie telefon od kierowcy - "sefie pika dwa razy" . Jeśli to zatrybi tak jak myślę to będzie miło jeśli nie to wyleję tu pewnie moje żale :U


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 02 paź 2021, 18:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2010, 12:47
Posty: 148
GG: 2982986
Samochód: Veicolo Italiano
Lokalizacja: EP

U nas 1 października - chrzest bojowy nowych urządzeń.
Godzina 00:01 kierowca na Świecku - box nie działa....
Godzina 08:01 - informacja do kierowców, żeby stali na parkingach, czekali aż zapali się zielone światełko
Czekamy...czekamy...czekamy....
Box nie zaczął działać, szybka instalacja aplikacji, konfiguracja przez komputer, doładowanie, czekanie, kilka godzin to trwało ale aplikacja działa, samochody jadą.

_________________
Kat. B - 2012
Wózki kat. II WJO - 2013
Kat. C, C+E, KW - 2023
Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 02 paź 2021, 19:20
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Ciekawe czy do poniedziałku to ruszy, bo jadę do Łowicza.W Piątek box mi nie działał ale to jeździłem po krzakach dookoła Częstochowy :mrgreen:


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 02 paź 2021, 19:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lip 2010, 21:03
Posty: 148
GG: 4408153
Samochód: Robur/Chrysler T&C
Lokalizacja: WWL

U mnie w firmie na dwa samochody mamy box od E100. Pierwsza opcja była że włącza początek września potem że w połowie. Aż 29 września info że nie wiadomo czy się uda włączyć wiec szybka instalacja apki i testy. W końcu 30 września koło godz 19 włączyli i zapaliło się na zielono. Zaraz po północy przejeżdżałem bramki na A4 i się otworzyły więc chyba wszystko jest ok :D


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 03 paź 2021, 16:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Mi w E100 nie właczyli bo mam skleroze i za pozno im papiery wyslalem ale appka działa bez zarzutu. Jedynie szkoda ze do jednego auta dwoch kierowcow nie da sie przypisac.


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 03 paź 2021, 22:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Utworzenie konta z odroczoną płatnością dalej w weryfikacji :shock: . Na tą chwilę zrobiłem finansowanie przedpłacone i działa bez problemu na lokalizatorach z firmy od której miałem wcześniej gps ( holte ) . Co do bramek to ponoć jak na razie są otwierane ręcznie przez obsługę która pewnie nie ma pojęcia czy urządzenie jest na pokładzie :lol: także myślę że jeśli ktoś chce przyoszczędzić to ma właśnie swoje pięć minut i zanim ktoś to zacznie fachowo kontrolować to pewnie kawałek czasu minie.


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 04 paź 2021, 19:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

Chciałem pochwalić apke w niedzielę, ale mówię wstrzymam się jeszcze przejadę kolejny raz, a tu:

W piątek pierwszego dnia działało elegancko(s8), ale już jak ruszyłem z niedzieli na poniedziałek to to na s8, ok ale już na Śląsku widzę s1 nie pobrało mi oplaty... widzę że musi ciągle apka działać na ekranie i się "swiecic" bo inaczej gubi zasięg albo net. Jak zgubi wyskakuje ze jesteś offline ale samo się nie aktualizuje póki nie nadusisz czegoś na tej apteki, chyba, no i brak trybu nocnego daje po oczach.

Swoją drogą opłacać ten brak jeśli tak to jak czy mieć w d...? Bo widzę że opcją oplaty jest ale teraźniejszej nie wstecznej :roll:

_________________
:mrgreen:


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 04 paź 2021, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Brakiem pobrania pieniędzy się nie przejmuj jak jest duże obciążenie to pobiorą później.
Ważne by ikonka aplikacji była "na wierzchu" wtedy to działa. Jak się zgubi GPS to trzeba to potwierdzić i wtedy wraca.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 04 paź 2021, 22:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Brakiem pobrania pieniędzy się nie przejmuj jak jest duże obciążenie to pobiorą później.
Ważne by ikonka aplikacji była "na wierzchu" wtedy to działa. Jak się zgubi GPS to trzeba to potwierdzić i wtedy wraca.
Ty masz bezpiecznie jeździć czy telefonu pilnować ? Z tego co czytam jest ta aplikacja całkowicie do d=upy.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 05 paź 2021, 7:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

trzeba było w 2015, 2019, 2020 nie głosować za Pis-em to dziś może nie było by problemu.

nie powiesz mi że nie używasz telefonu w czasie jazdy.... w aplikacji dobrze że jest sygnał dźwiękowy że coś sie nieprawidłowo dzieje, ale o opisanym przez Sebastiana problemie pisałem już na samym początku czyli zawsze na wierzchu. to że ta aplikacja jest słaba i robił jakiś tuman co nigdy nie prowadził ciężarówki ( samochodu - pewnie jeździ rowerem) wiadomo od poczatku - dźwięk powiadomienia umarłego by podniósł.
ja korzystając przez 3 miesiące chyba tylko raz czy dwa na samym początku w samochodzie to usłyszałem częściej to słychać jak jestem w pomieszczeniu zamkniętym gdzie GPS gubi się w sposób naturalny.
poza tym kontrola ekranu telefony jest taką samą czynnością jak patrzenie na inne zegary.
trybu nocnego chyba nie ma dostępnego - przecież w nocy sie śpi a nie pracuje :D .

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: E-TOLL
Post Wysłano: 05 paź 2021, 8:14
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Powiem krótko. Kolejny post nawiązujący do polityki czy konkretnej partii, wylatuje bez ostrzeżenia.

Na Facebooku na stronie Wesołego Krokodyla jest post z informacją, że nie będą na ten moment nakładane żadne kary za wadliwe działanie urządzenia czy systemu. Wszystko potwierdzone na piśmie.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: