Autor
Wiadomość
Tytuł: WORD Krosno
Post Wysłano: 15 cze 2008, 14:12

Cytuj:
WORD Krosno

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie

Kontakt:
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie
ul. Tysiąclecia 7
38-400 Krosno

word@krosno.info.pl

tel. - (013) 43 689 62



Źródło: http://www.wordkrosno.ires.pl
Witam. Czy ktoś zdawał na kat. C w Krośnie ,jak wygląda egzamin tym mieście


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 19 cze 2008, 17:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2008, 23:19
Posty: 1
GG: 0

Kolego ja zdawałem kat. CE w Krośnie to zależy na jakiego egzaminatora trafisz to po pierwsze a po drugie przy sprzeganiu musisz uwarzac na zaczep bo niechce zaskakiwac bolec po zatym niema wiekszych problemow


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 27 paź 2008, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 paź 2008, 13:43
Posty: 23
GG: 0
Samochód: osobowy :)
Lokalizacja: Sanok

doszły mnie sluchy z wiarygodnego źródła, że WORD w krośnie zakupił nowego MANa z ośmiostopniową skrzynią biegów, ma on być też o metr dłuższy od poprzedniego. Podobno od 3 listopada mają zacząć na nim egzaminować.. wie ktoś więcej na ten temat?


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 14 gru 2008, 12:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2007, 18:01
Posty: 21
GG: 0
Lokalizacja: RJS / KR

Witam. Ja zdawałem zarówno kategorie C jak i kategorie CE w Krośnie. Co do kategorii C to pamietam, że ludzie nie mieli wiekszych problemów. Na placu wiadomo, różnorodność manewrów do wykonania większa. Co do miasta to jest wiecej możliwych tras, ponieważ można wjeżdżać pod 12 t a na CE już tego zrobić nie można. Na kat C po mieście jeździ sie całkiem fajnie. Trzeba uważać na podstawowe rzeczy tj. żeby nie zagapić sie przy przejściu dla pieszych, bo wchodzą od lewej strony nawet sie nie rozglądając a egzaminator wiadomo co robi w takiej sytuacji, trzeba jeździć dynamicznie bo egzaminatorzy sie o to też wkurzają. Na kat CE na mieście robi sie w niektórych miejscach troche ciasno, ale tak jak wspomniałem odpada kilka tras i na to trzeba zwracać uwage bo są miejsca w których egzaminator nie mówi gdzie jechać, ponieważ wynika to jednoznacznie ze znaków. Co do tego 8-biegowego Mana to zgadza sie, zakupili taki sprzęt. Nie widziałem żeby nim egzaminowali, ale słyszałem że na kat C pojawial sie już. Nie będę sie rozpisywał tutaj, bo to bez sensu. Chętnie odpowiem na pytania. Na kat C zdawałem ponad rok temu wiec nie pamietam już wszystkiego, ale na kat CE zdawałem 2 razy ostatni raz tydzień temu także jeszcze emocje nie opadły :) Pozdrawiam

_________________
GG.


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 07 sty 2009, 14:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 paź 2006, 0:29
Posty: 212
GG: 12409274
Samochód: Audi 80 2.0E
Lokalizacja: Jasło/Podkarpackie

Kolego, ja będę właśnie robił C i potem C+E z egzaminem w Krośnie, masz może jakieś uwagi co do tego ośrodka egzaminacyjnego ?

_________________
Życie jest zbyt krótkie by jeździć innymi samochodami niż Scania...


Ostatnio zmieniony 10 cze 2009, 19:44 przez Łukasz Traker, łącznie zmieniany 2 razy.

Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 08 sty 2009, 14:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2007, 18:01
Posty: 21
GG: 0
Lokalizacja: RJS / KR

Co do uwag to jest ich dużo, można byłoby pisać i pisać. Mi osobiście w trakcie robienia kursów pojawiło się mnóstwo wątpliwości i nie zawsze zostały rozwiane. Jeżeli i Tobie się pojawią to pytaj. Temat dotyczy WORD Krosno, dlatego może napisze moje odczucia co do tego ośrodka i miasta. Egzaminatorzy z którymi się spotkałem byli w porządku. Pan J.N. uchodzi za najostrzejszego. Miałem z nim egz na kat C i zdałem za pierwszym razem, być może dlatego że trasa nie była zbyt trudna i ciężko było zrobić jakąś głupotę. Ale na placu oberwało mi się 2 razy, bez powodu :) Po prostu Pan egz dał ujście swoim emocjom w moją stronę. Najważniejsze żeby po takim czymś nie dać się wyprowadzić z równowagi. Egzaminatorzy też zwracają uwage na to czy ktoś zbytnio nie panikuje. Ogólnie opinia o wyżej wspomnianym Panu jest nienajlepsza, ale ja się pod nią nie podpisuję. Pan E.F. jest w porządku. Nie biega wokół samochodu jak inni, wszystko wytłumaczy spokojnie jakbyś rozmawiał sobie ze znajomym. Ale tu uwaga. Zdając u tego egzaminatora można się zbytnio rozluźnić, a jednak trzeba byc cały czas skoncentrowanym. Miałem tego Pana na 1 egzaminie na CE i... nie zdałem! :) Skręcałem na lewo, było dość szeroko, ale na drodze podporządkowanej stała osobówka dość blisko drogi nadrzędnej i zrobiło mi sie ciasno, wiec patrzyłem w lusterko żeby jej nie zahaczyć. Przeszła, ale egzaminator mi zahamował bo na przejście z lewej strony weszła jakaś baba. No i po egzaminie. A miałem do ośrodka kilkaset metrów. Bywa. Miesiąc czekania i 2 stówki z kieszeni. Za drugim podejściem na egzaminie spotkałem pana J.C. Na temat tego Pana szczegółowo sie nie bede wypowiadał bo nie wypada mi takich rzeczy tutaj pisać. Moje odczucia są mieszane. Wydaje mi sie że sposób egzaminowania tego Pana polega na "podpuszczaniu" egzaminowanych i obserwowaniu ich reakcji. Mi na mieście mówił żebym robił to i tamto, ale nie było to w żaden sposób zgodne z kodeksem ruchu drogowego, ani nawet zwykłą kulturą jazdy na drodze. W każdym razie uznałem że to egzamin i ja jestem kierowcą i to ja bede decydował jak mam jechać. Kto wie jakby zareagował, gdybym go posłuchał. Być może byłoby tak że oblałby mnie i powiedział właśnie że to ja jestem kierowcą i to ja decyduję. Pan również jest bardzo pogadany, pyta o różne rzeczy i to bardzo dekoncentruje. Uważajcie na to. Ja zdałem, ale po tym egzaminie byłem wykończony przez to owe "podpuszczanie". Podaję tylko inicjały egzaminatorów, ponieważ obowiązuje ochrona danych osobowych. Kto będzie chciał to bez problemu rozszyfruje te inicjały, zaglądając chociażby na stronę ośrodka. Łukasz jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć to pisz śmiało. Napisałem tylko na temat egzaminatorów, ponieważ uważam że to ma ogromne znaczenie na jakiego egzaminatora się trafi. Reszta jest kwestią naszych umiejętności. Przy kategorii CE mam taką radę jeszcze, że trzeba dobrze nauczyć się manewrować pojazdem na placu. Polecam 18 godzin na placu a 7 w ruchu drogowym. Ja dwukrotnie trafiłem na zestaw 2 (parkowanie skośne i prostopadłe tyłem), niby zestaw trudniejszy. Ale przy liczbie godzin którą jeździłem na placu nie miałem żadnego problemu z manewrami. Zero korekt, także na łuku. A widziałem że koledzy z którymi zdawałem troche sie z tym męczyli. Dwukrotnie na 8 zdających na placu wypadło 3.

Łukasz ja zarówno kategorie C jak i CE robiłem w Krośnie. Jak będziesz zainteresowany dokładnie w jakiej szkole to daj znać na PW. Dlaczego w Krośnie? Ponieważ nie chciałem tracić godzin na dojazdy z Jasła do Krosna, a tam i z powrotem wychodzi około 1 godziny. To dużo.

Pozdrawiam i życze powodzenia na kursie i egzaminie :)

_________________
GG.


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 08 sty 2009, 20:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 paź 2006, 0:29
Posty: 212
GG: 12409274
Samochód: Audi 80 2.0E
Lokalizacja: Jasło/Podkarpackie

Dzięki iluzjon za szczegółowe informację, w razie czego jeszcze na gg będę Cię podpytywał co i jak. :wink:

_________________
Życie jest zbyt krótkie by jeździć innymi samochodami niż Scania...


Ostatnio zmieniony 29 maja 2009, 14:21 przez Łukasz Traker, łącznie zmieniany 2 razy.

Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 18 sty 2009, 19:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 11:56
Posty: 34

witam. Ja zdawałem w Krośnie kat. C i E. Obie kategorie zdałem za pierwszym razem. Co do opini o egzaminatorach to się zgodze z kolegą iluzjon. Na kat. C egzaminował mnie Pan E.F. Nie robił on żadnych większych problemów. Kat CE miałem z Panem J.N.
Od nowego roku w Krośnie używają nowego Mana z ośmio biegową skrzynią.
Pozdrawiam...


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 04 lut 2009, 23:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 18:24
Posty: 30
GG: 9161301
Lokalizacja: Wiśniowa k.Rzeszowa

Niedawono zaczalem kurs na C w jednym z osrodkow szkolenia, mialem pierwsze jazdy. Jezdzi sie super, w miescie trzeba na wszystko uwazac. mam troche problemy jescze ze zmiana biegow, za wczesnie wciskam sprzeglo, ale ogolnie jest dobrze, Mam pytanie, Dlugi jest okres oczekiwania na egzamin? Ile trwa egzamin? Jezdzi sei po calym krosnie czy moze jest jakas trasa, Jakie manewry trzeba robic na placu?


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 05 lut 2009, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 paź 2008, 13:43
Posty: 23
GG: 0
Samochód: osobowy :)
Lokalizacja: Sanok

Przy zdawaniu na C nie trzeba wogóle czekać na egzamin (o ile ośrodek szkolenia składa odpowiednio wcześnie Twoje papiery) jeżeli tak jest to ostatnią jazdę będziesz miał dzień przed egzaminem (ja tak miałem) i odrazu zdajesz teorię i praktykę jednego dnia. Egzamin praktyczny czyli sama jazda trwa od 20 do 40 minut w zależności czy chce Cię dobrze sprawdzić czy po 5 minutach wie, że umiesz jeździć.. Jeżeli jeździłeś już po krośnie to powinieneś wiedzieć, że odpada całe centrum i kilka innych rejonów gdzie jest ograniczenie tonażowe...

a tak swoją drogą to instruktor by Ci wszystko wyjaśnił wystarczy zapytać
powodzenia


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 05 lut 2009, 23:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 18:24
Posty: 30
GG: 9161301
Lokalizacja: Wiśniowa k.Rzeszowa

Wiem, wlasnie na jednej z pierwszych jazd przekonalem sie wlasnie ze odpada centrum. Dzieki za odpowiedz, postaram sie wiecej dowiedziec sie od instruktora.


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 07 lut 2009, 18:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2007, 18:01
Posty: 21
GG: 0
Lokalizacja: RJS / KR

Cytuj:
Przy zdawaniu na C nie trzeba wogóle czekać na egzamin
Jak to w ogóle nie trzeba czekać? Na egzamin czeka się około miesiąca.
Cytuj:
Ile trwa egzamin? Jezdzi sei po calym krosnie czy moze jest jakas trasa, Jakie manewry trzeba robic na placu?
Moje egzaminy trwały zawsze nie dłużej niż pół godziny (chodzi oczywiście tylko o jazdę po mieście). Co do tras to nie bede sie powtarzał że odpada centrum. Jest jeden zakaz, pod który można wjechać. Jak się wyjeżdża na prawo od ośrodka jest ograniczenie do 10t, ale pisze na znaku że zakaz nie dotyczy pojazdów WORD. Z tego co widziałem to zawsze z ośrodka wyjeżdża się na lewo, być może jest to spowodowane tym ograniczeniem. Następnie jedzie się do obwodnicy, lub wcześniej skręca się w prawo w ul. Hutniczą i dalej to już różnie. Ale egzamin prawie na 100% zacznie się w ten sposób. A jeśli chodzi o manewry na kat. C to kolego chyba masz google i możesz sobie takie informacje poszukać. Pozdrawiam

_________________
GG.


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 07 lut 2009, 21:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 paź 2008, 13:43
Posty: 23
GG: 0
Samochód: osobowy :)
Lokalizacja: Sanok

Cytuj:
Cytuj:
Przy zdawaniu na C nie trzeba wogóle czekać na egzamin
Jak to w ogóle nie trzeba czekać? Na egzamin czeka się około miesiąca.
może Ty czekałeś... mój instruktor złożył papiery jeszcze w trakcie trwania kursu, więc na egzamin nie czekałem wogóle, ostatnią jazdę miałem dzień przed egzaminem...
i wiem że większość ośrodków szkolenia tak robi żeby kursant w ten miesiąc nie zapomniał niczego.. widocznie Ty trafiłeś innaczej ale to nie znaczy, że kolega też tak ma. Niech zapyta instruktora, już mu poradziłem


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 07 lut 2009, 21:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 18:24
Posty: 30
GG: 9161301
Lokalizacja: Wiśniowa k.Rzeszowa

Koledzy czy podczas egzaminu egzaminatro zwraca uwage np na dynamike jazdy? Podczas pierwszych jazd, jezdze bardzo ostroznie, bo jednak to auto rozni sie od clio, mniejsza widocznosc, wieksze gabaryty. Czy egzaminatorzy sa bardziej wyrozumiali niz na B, czy tez moga cie ulac za glupote? Jescze mam pytanie, na egzaminie na B gdy piesi stali przed przejsciem po prawej stronie zatrzymywalem sie, tak mnie uczono na nauce, ze lepiej sie zatrzymac, ale pan egzaminator powiedzial ze nie potrzebnie wiele razy moglem jechac nie zatrzymujac sie, czy autem ciezarowym, np przy prawo skrecie beda stali piesi na przejsciu to lepiej sie zatrzymac, i tylem zablokowac skrzyzowanie, czy przejechac przez przejsce?


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 07 lut 2009, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2007, 18:01
Posty: 21
GG: 0
Lokalizacja: RJS / KR

Cytuj:
może Ty czekałeś... mój instruktor złożył papiery jeszcze w trakcie trwania kursu, więc na egzamin nie czekałem wogóle
A Ty kolego dalej swoje. Nikogo nie interesuje ile Ty czekałeś na egzamin, tylko ile mija od momentu złożenia papierów w WORD do egzaminu. Ten czas w Krośnie wynosi około miesiąca. Według przepisów na egzamin można się zapisać po ukończonym kursie. A co jak nie zda za pierwszym razem? Też "w ogóle" nie będzie czekał na egzamin i dostanie termin nazajutrz? Mam nadzieje, że jest to jasne. A niestety muszę się z Tobą wykłócać, ponieważ podałeś nierzetelną informację i wprowadzasz ludzi w błąd.

Kolego Tomas, jeżeli spojrzysz w kartę egzaminacyjną to jednym z kryteriów oceniania jest "dynamika i kultura jazdy" i egzaminatorzy zwracają na to uwagę. Jeżeli jedziesz ostrożnie to wszystko jest w porządku, ale jeżeli jedziesz niepewnie to jest to zupełnie coś innego i egzaminator zaraz to wyczuje i pewnie na czymś cię złapie.
Co do kwestii przejścia dla pieszych to moim zdaniem każdą sytuację trzeba ocenić indywidualnie. Ja wychodzę z założenia, że lepiej się zatrzymać. Jeżeli zatrzymasz się i przepuścisz pieszych, to egzaminator cię za to nie obleje. Miałem na egzaminie na CE sytuację, że się zatrzymałem i egzaminator zapytał z ogromnym zdziwieniem co robię, to powiedziałem że kobieta stojąca przy przejściu zachowywyała się "niepewnie" i dla bezpieczeństwa ją przepuściłem. Powiedziałem mu także, że ostatniego egzaminu nie zdałem właśnie przez taką sytuację no i ten egzamin zdałem.

_________________
GG.


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 07 lut 2009, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 18:24
Posty: 30
GG: 9161301
Lokalizacja: Wiśniowa k.Rzeszowa

Dzieki wielkie za wyjaśnienie, podczas jazdy ciężarówką zaczynam się tez uczyć ze to nie jest osobówka, i biegi trzeba zmieniać "dostojnie" z wyczuciem, ale masz racje, jeździć wolno ostrożnie, przezornie, a wolno i niepewnie to różnica, do egzaminu mam jeszcze sporo czasu, jeszcze dużo godzin do wyjeżdżenia, dużo się muszę jeszcze nauczyć. Dzięki koledzy za pomoc, jak będę coś jeszcze potrzebował, napisze.


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 08 lut 2009, 16:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 paź 2008, 13:43
Posty: 23
GG: 0
Samochód: osobowy :)
Lokalizacja: Sanok

Cytuj:
Cytuj:
może Ty czekałeś... mój instruktor złożył papiery jeszcze w trakcie trwania kursu, więc na egzamin nie czekałem wogóle
A Ty kolego dalej swoje. Nikogo nie interesuje ile Ty czekałeś na egzamin, tylko ile mija od momentu złożenia papierów w WORD do egzaminu. Ten czas w Krośnie wynosi około miesiąca. Według przepisów na egzamin można się zapisać po ukończonym kursie. A co jak nie zda za pierwszym razem? Też "w ogóle" nie będzie czekał na egzamin i dostanie termin nazajutrz? Mam nadzieje, że jest to jasne. A niestety muszę się z Tobą wykłócać, ponieważ podałeś nierzetelną informację i wprowadzasz ludzi w błąd.
Kolego iluzion widze, że celowo szukasz zaczepki żeby się powymądrzać.. Kolega Thomas zapytał o czas oczekiwania bo wszyscy wiemy, że w dzisiejszych czasach na egzamin kat.B trzeba czekać po skończonym kursie i nie ma zlituj, więc odpowiedź moja była rzetelna, ponieważ na C i C+E tak już nie jest. Kolega podziękował i powiedział, że dopyta instruktora, więc nie wiem po co siejesz zamęt.. a nierzetelne informacje to podajesz właśnie TY, bo w WORD Krosno można dostać egzamin nawet w 2 tygodnie, a ile trwa kurs to jest każdego indywidualna sprawa


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 08 lut 2009, 17:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2007, 18:01
Posty: 21
GG: 0
Lokalizacja: RJS / KR

Kto podaje nierzetelne informacje to ocenią ludzie, którzy czytają ten temat. I kończymy dyskusję, żeby nie robić tutaj syfu.
Cytuj:
Kolego iluzion widze, że celowo szukasz zaczepki żeby się powymądrzać..
Nie obrażaj mnie. Nie jestem ani z tych, którzy się wymądrzają, ani z tych, którzy kogokolwiek zaczepiają. Pozdrawiam.

_________________
GG.


Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 12 lut 2009, 23:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 paź 2006, 0:29
Posty: 212
GG: 12409274
Samochód: Audi 80 2.0E
Lokalizacja: Jasło/Podkarpackie

No ja też już przymierzam się do egzaminu niedługo juz.

_________________
Życie jest zbyt krótkie by jeździć innymi samochodami niż Scania...


Ostatnio zmieniony 27 maja 2009, 11:00 przez Łukasz Traker, łącznie zmieniany 2 razy.

Tytuł: Re: WORD Krosno
Post Wysłano: 14 lut 2009, 13:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 18:24
Posty: 30
GG: 9161301
Lokalizacja: Wiśniowa k.Rzeszowa

Kolego a w jakiej szkole jazdy jezdzisz?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: