Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 cze 2020, 18:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 cze 2020, 18:00
Posty: 1

Witam. Jestem świeżym kierowca mam pytanie czy można jeździć powyżej 80km/h a max 90km/h na drogach ekspresowych i autostradach bez konsekwenkcji?


Post Wysłano: 02 cze 2020, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

zależy czym i jaką drogą jedziesz. :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 03 cze 2020, 7:46
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Skoro forum związane z transportem ciężkim to chyba nie trudno się domyślić, że chodzi o ciężarówkę. Po drugie, przecież napisał, o jakie drogi mu dokładnie chodzi: autostrady i ekspresowe.

Odpowiadając na pytanie. W większości krajów wg prawa prędkość dla pojazdów ciężarowych, po drogach ekspresowych jak i autostradach wynosi 80 km/h. Wyjątkiem jest np. Słowacja, gdzie według tamtejszego prawa prędkość wynosi 90km/h. A teraz jak wygląda to w praktyce. W ciągu blisko 7 lat odkąd jeżdżę, jeszcze nigdy nie otrzymałem mandatu, czy też nie zostałem zatrzymany z powodu jazdy powyżej 80 km/h po w/w drogach. Nie wiem jak sytuacja np. w Holandii wygląda, gdzie nie raz zdarzyło się słyszeć, że chyba ostro gonią za prędkość a tolerancja wynosi bodajże 2 - 3 km/h.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 03 cze 2020, 13:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

świeży kierowca nie ma wiedzy?
to tak troche kiepsko.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 03 cze 2020, 13:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Zzx nie czepiaj się chłopaka. Wiedzę ile jeździć to on ma, pyta tylko o konsekwencje jazdy powyżej 80km/h.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 03 cze 2020, 19:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Kierownik - a pytający ma umiejętności?
czy może z umiejętności posiada naciskanie pedału gazu.

masz orłów u siebie i sam pisałeś o nich .............

od umiejętności trzeba zacząć prędkość przyjdzie z czasem i wiekiem.

co napisać o konsekwencjach w skrajnym przypadku może być świat w kratkę - takie mogą być konsekwencje, mandat i punkty to pikuś.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 03 cze 2020, 20:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 723
Lokalizacja: Lublin

Bauer, w NL trzeba na traject control uważać (odpowiedniki naszych pomiarów średnich prędkości). Mobilne też potrafią ustawić. Mandaty wysokie. Ja za 4 km/h płaciłem 2 lata temu 47 euro.


Post Wysłano: 03 cze 2020, 20:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
masz orłów u siebie i sam pisałeś o nich
Miałem tych orłów. 90% zagrywek, które tu czasem przedstawię to numery ludzi z łapanki, których tu już dawno nie ma.
Tych których mam to normalni, rozsądni ludzie. Może nie idealni, ale żaden z nas nie jest taki ideolo.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 03 cze 2020, 22:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
świeży kierowca nie ma wiedzy?
to tak troche kiepsko.
Podejrzewam że koleś ma wiedzę. I według tej wiedzy wolno jechać 80. Tyle że nikt tyle nie jeździ. Trochę się mota przez to. Tak się zastanawiam jakby to było gdybyś jechał za jakimś świeżym, który poza przepisami świata nie widzi i przez cały zakaz wyprzedzania na A4 buja się dokładnie 80. Facet pyta na fachowym forum bo na parkingach i od starszych kolegów nasłuchał się takich bzdur że jakby się nie postarał to nie uwierzy. Sam pamiętam moje początki. Wtedy szła fama że w Niemczech obowiązuje zakaz jazdy landówkami tranzytem, a na promie do Anglii tematem nr.1 było paliwo. Ile ukraść, jak ukraść i za ile sprzedać. Fascynujące.
Cytuj:
od umiejętności trzeba zacząć prędkość przyjdzie z czasem i wiekiem.
Cytuj:
czy może z umiejętności posiada naciskanie pedału gazu.
Ja myślę że do jazdy po ekspresówce 90 przy dobrej widoczności i suchej czystej nawierzchni wystarczy.
Cytuj:
co napisać o konsekwencjach w skrajnym przypadku może być świat w kratkę - takie mogą być konsekwencje, mandat i punkty to pikuś.
Prawo karne nie jest takie złe. Kary mają to do siebie że mają górne granice i kiedyś się kończą. To prawa cywilnego należy się bać. Gdy np. ubezpieczyciel nie pokryje szkody lub zostanie osiągnięta maksymalna wysokość odszkodowania wtedy jest wesoło. Renty i regresy z majątku osobistego sprawcy na rzecz ofiar nie mają górnych granic i mogą trwać nieskończenie długo.
Cytuj:
Witam. Jestem świeżym kierowca mam pytanie czy można jeździć powyżej 80km/h a max 90km/h na drogach ekspresowych i autostradach bez konsekwenkcji?
Najlepiej wyjdź, przemyśl swoje zachowanie. Wróć jak dostaniesz szwedzki wóz i będziesz chciał się spytać o firanki od Adamosa.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 03 cze 2020, 22:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Proste pytanie, a tyle filozofii.


Post Wysłano: 04 cze 2020, 6:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

to nie filozofia to życie.

przykład z ostatnich dni z S-5 kierowca pojazdu który został staranowany w czasie wypadku poruszał sie bez karty kierowcy w tachografie i na dodatek na magnesie to taka filozofia niby nie był sprawcą a może okazać się winny lub współwinny wypadku.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 04 cze 2020, 7:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

No to napisz wprost, że maksymalna dopuszczalna prędkość dla ciężarówek w Polsce to 80 km/h. Jeździ się generalnie szybciej, bo konsekwencje w postaci mandatów są raczej rzadko spotykane, o ile w ogóle - taka tajemnica poliszynela. Natomiast w przypadku kolizji, a tym bardziej wypadku, przekroczone 80 może być okolicznością dodatkowo obciążającą kierowcę.

Tyle.


Post Wysłano: 04 cze 2020, 9:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2016, 13:11
Posty: 29
Samochód: Daf 106

W Niemczech można dostać mandaty, albo ja tak pechowo trafiłem...
W jednym miesiącu dostałem 3 albo 4 listy z przekroczeniem o 3km/h, miałem na 89 tempomat, 6 tolerancji, 3 przekroczenia. Przyszły 3 czy 4 mandaciki po 15 euro :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: