Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 lut 2021, 18:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lut 2021, 18:30
Posty: 2

Witam grupowiczów
Mam takie pytanie, które mnie nurtuje. Posiadam firmę budowlaną i zamierzam kupić do niej samochód ciężarowy i wyrobić sobie w starostwie zaświadczenie o przewozie na potrzeby własne.
Moje pytanie brzmi transportuje z bazy mojej firmy np. szalunki, stemple, doki itp. To jaki dokument muszę mieć przy sobie podczas takiego transportu? Czy muszę wypisać sobie WZ na przewóz podanych rzeczy do wykonywanej inwestycji, czy jednak muszę na siebie wypisać list przewozowy?
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, ponieważ czytając ustawę o transporcie własnym nie wiem co powinienem posiadać przy sobie podczas takiego transportu jeżeli dane rzeczy zostały zakupione przeze mnie kilka lat temu, więc nie jestem w stanie wykazać się FV.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 17 lut 2021, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 441
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Na pewno musisz mieć zaświadczenie ze starostwa, a dla świętego spokoju napisz WZ co ile i dokąd wieziesz. Pamiętaj ,że transport na potrzeby własne może wykonywać właściciel lub kierowca zatrudniony wyłącznie na umowę o prace.


Post Wysłano: 17 lut 2021, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lut 2021, 18:30
Posty: 2

A może być to pracownik zatrudniony na innym stanowisku ale posiadający prawo jazdy na kat c i c+e?


Post Wysłano: 18 lut 2021, 20:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 441
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Tak ważne że nie może to być inna umowa .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: