Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 sie 2020, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

nie wiem czy to o polityce czy nie ale przeczytał już to ktoś dokładnie?

https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... LL&from=PL

i co z tego zrozumiał.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 08 sie 2020, 11:34

Nie czytałem ostatecznej wersji, przejrzałem z 2-3 miesiące temu i tyle wniosków miałem :

- w podwójnej obsadzie, drugi kierowca nie asystując w prowadzeniu pojazdu normalnie kręci pauzę (45minut)
- będzie można skracać pauzy weekendowe pod rząd, ale tylko poza krajem siedziby pracodawcy i krajem zamieszkania kierowcy
- pauzy 45H w aucie są kompletnie już zakazane
- co 4 tygodnie to ma kierowca wrócić do kraju siedziby pracodawcy/swojego zameldowania
- w ciągu 3 lat od wprowadzenia pakietu, trzeba będzie wymienić tacho na to z gps-em jeżeli ma się starsze


Post Wysłano: 08 sie 2020, 12:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
i co z tego zrozumiał.
Na stronie Filipa jest artykuł (niejeden nawet), i tam jest odnośnik do innej strony gdzie wg mnie w przystępny sposób wytłumaczyli zmiany jakie nas czekają.


Post Wysłano: 08 sie 2020, 12:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
- w ciągu 3 lat od wprowadzenia pakietu, trzeba będzie wymienić tacho na to z gps-em jeżeli ma się starsze
Czyli, że przy okazji koniec tarczkowozów?

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 08 sie 2020, 13:06

Tak, to jest chyba to o czym Dies mówił.

https://tlp.org.pl/kluczowe-kwestie-zaw ... ilnosci-1/
Cytuj:
31.12.2023 lub 31.12.2024 – max. czas na wymianę tachografu analogowego lub cyfrowego na tachograf inteligentny II generacji


Post Wysłano: 08 sie 2020, 13:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Parafrazując tekst z "Testosteronu", to przepisy i tak były skomplikowane. Teraz to jak plan Wilczego Szańca rysowany połamaną kredką przez dziecko z autyzmem.
Jestem przekonany, że czas pracy i odstępstwa da się spisać na jednej kartce A4, ale to byłoby zbyt proste dla tych z fotelików UE.

Tak na marginesie. Zachodnie kraje walczą tak o ten pakiet. Ale to raczej takie Niemcy, Holandia, Belgia królują pod względem zakładania firm w krajach Europy Wschodniej i Południowej.
Mieszkanie w bułgarskim lub słowackim bloku, aby tylko adres był.
I tak nagle bez walki oddają pole?


Post Wysłano: 08 sie 2020, 13:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

A po co to spisywać, upraszczać, spisywać na 1 kartce A4.
Szofery na parkingu i tak stworzą swoją wersję, interpretację. Idę o zakład że i tak żaden z nich nie poświęci tej kartce A4 kilku minut na zapoznanie się.
A wersja obowiązująca będzie tego, kto najgłośniej drze ryja. Reszta te głupoty w mig pochwyci, ze dwa półgodzinne korki na autobanie, i ganc ojropa pozna nowy pakiet mobilności :D .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 08 sie 2020, 13:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

No fajnie, tylko co to ma do rzeczy.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 08 sie 2020, 13:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

W sumie nic, to taka tylko luźna dygresja, o tym jak to koniec końców wyjdzie.

Tam jest taki knyfel z wykrzyknikiem. Służy do raportowania, jeśli Cię boli ten post, skorzystaj.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 08 sie 2020, 18:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Gdzieś przeczytałem, że te tachografy to na międzynarodówki dotyczyć. No nie ukrywam, że wolałbym, żeby tak było, a nie wszyscy.


Post Wysłano: 08 sie 2020, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

w sprawie tachografów rozmawiałem z serwisem - twierdzą że tyczy sie to międzynarodówki, ale jak zawsze muszą poczekać na wykładnię.

jak dobrze pamiętam przy wprowadzaniu tachografów elektronicznych miały bezpowrotnie zniknąć tarczki i co jeżdżą do dzisiaj bo sie okazało że musi wszystko totalnie ulec zniszczeniu wtedy trzeba urządzenie wymienić na nowe.

duża część kierowców będzie nagminnie stosować przedłużenia "na dojazd do bazy".

to że takie dokumenty powinny być wydawane jako tekst jednolity to prawda ale tam pewnie rodzimi spece od legislacji działają wiec wszystko jest możliwe.
wersja polska wcale nie musi byc tożsama z wersja oryginalną - w przeszłości były przypadki dowolnego tłumaczenia nie mające nic wspólnego z oryginałem.

przyznam się że przeczytałem 2 razy i niewiele zapamiętałem więc chyba jeszcze muszę poczytać, a wykładnie napisane przez krajowych speców od pozwów .......... też nie zawsze są poprawne w dużej mierze są zależne kto za to płaci i czego oczekuje.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: