Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 lut 2020, 13:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cześć.
Borykam się obecnie ze zmianą adresu zameldowania.
I tu pytanie, czy po nowelizacji przepisów (04.03.2019) muszę wymieniać PJ (a co za tym idzie Kartę Kierowcy)?
Ostatnie PJ i KK wydane mam w Październiku 2018.
W internecie znalazłem min. takie cytaty:

za bankier.pl
Cytuj:
„Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknie więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej zmiany nazwy ulicy. Dla kierowców oznacza to dużą oszczędność, koszt wymiany prawa jazdy to bowiem 100 zł” – wskazał rzecznik MI.

Zgodnie z nowym prawem, wszystkie dotychczas wydane prawa jazdy będą nadal ważne do czasu wskazanego na nich terminu. Dokumenty te nie podlegają obowiązkowej wymianie, nawet w przypadku zmiany umieszczonego na nich adresu zamieszkania."
za rp.pl
Cytuj:
Resort podkreśla, że wszystkie dotychczas wydane prawa jazdy pozostaną ważne do wskazanego na nich terminu. Dokumenty te nie podlegają obowiązkowej wymianie, nawet w przypadku zmiany umieszczonego na nich adresu zamieszkania.


Post Wysłano: 16 lut 2020, 14:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Nie wiem jak w przypadku adresu zameldowania, ale w przypadku odnawiania PJ, czy też "dopisywania" kategorii nie zmienia się numer PJ, więc nie musisz wymieniać KK. PJ wymieniałem dwa lata temu, KK właśnie dzisiaj muszę złożyć wniosek, bo za 2 miesiące mi się kończy.
Przypuszczam, że może ci to częściowo rozwiązać problem, bo pewnie nie czekanie PJ Ci przeszkadza, a brak KK.


Post Wysłano: 16 lut 2020, 14:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Nie wiem jak w przypadku adresu zameldowania, ale w przypadku odnawiania PJ, czy też "dopisywania" kategorii nie zmienia się numer PJ, więc nie musisz wymieniać KK. PJ wymieniałem dwa lata temu, KK właśnie dzisiaj muszę złożyć wniosek, bo za 2 miesiące mi się kończy.
Przypuszczam, że może ci to częściowo rozwiązać problem, bo pewnie nie czekanie PJ Ci przeszkadza, a brak KK.
To ja to wiem co napisałeś. KK trzeba zmienić, gdy zmienia się nr PJ.
Numer PJ zmienia się właśnie przy wyrabianiu nowego z powodu zmiany adresu zamieszkania.

Mi rozchodzi się jednak o to, czy po przeprowadzce muszę wymieniać PJ (a co za tym idzie i KK)?
Póki co wyczytałem, że Nie trzeba wymieniać ani PJ ani DO, bo obecnie na obu tych dokumentach i tak nie ma adresu zamieszkania.

Inna kwestia to DR :)
Tutaj muszę zmienić kwity, chociaż z tego co wyczytałem, to sami urzędnicy nie wiedzą co brać pod uwagę:
- miejsce zamieszkania (tak jak stoi w rozporządzeniu)
- adres zameldowania (często biorą to, bo idą na łatwiznę)

Oj czuję, że będzie wesoła przeprawa przez biurka i pokoje w urzędach :)
Jutro postaram się wydzwonić jakąś biurwę w urzędzie, ale nie obiecuje sobie, że czegokolwiek konstruktywnego się dowiem.


Post Wysłano: 16 lut 2020, 15:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Czyli jednak jak zmienia się adres zamieszkania, to zmienia się też numer PJ.
Współczuję wizyty w wydziale komunikacji, od stycznia jest armagedon i to nie tylko u mnie w mieścinie. Zanim pójdziesz to się dowiedz jakie są zwyczaje, bo wczoraj czytałem artykuł, że u mnie wywiesili kartkę na drzwiach, że wnioski tylko do 12, a po 12 wydają dowody. :shock: Tak samo jak pójdziesz o 7, to możesz się na numerek nie załapać.


Post Wysłano: 16 lut 2020, 15:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Czyli jednak jak zmienia się adres zamieszkania, to zmienia się też numer PJ.
Tak. Ale z cytatów wklejonych w pierwszym poście wynika, że nie trzeba wymieniać już ani PJ ani DO
Np opisane jest to tutaj.


Post Wysłano: 16 lut 2020, 15:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Rozumiem, wiem o co chodzi. Na logikę nie powinieneś musieć wymieniać, ale jak jest w praktyce to nie wiem.
Napisałem o tym numerze PJ, bo wtedy miałbyś problem z głowy.


Post Wysłano: 16 lut 2020, 15:51

Jeśli nie zmienia się powiat to nr pozostaje taki sam.


Post Wysłano: 16 lut 2020, 18:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Zmieniłem adres zameldowania w październiku. Odwiedziłem stary jak i nowy wydział komunikacji i w obu powiedzieli ze nie widzą podstaw do wymiany dokumentów.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 16 lut 2020, 20:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Zmieniłem adres zameldowania w październiku. Odwiedziłem stary jak i nowy wydział komunikacji i w obu powiedzieli ze nie widzą podstaw do wymiany dokumentów.
Dzięki, za info zbliżone do oczekiwanego.
Jak bardzo zmieniłeś adres? Zmienił się organ wydawczy?


Post Wysłano: 16 lut 2020, 21:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Ej ale teraz nie ma obowiązku meldunkowego to... Ja bym miał to chyba we dupie. Dopiero przy wyrabianiu nowych bym zrobił co i jak.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 16 lut 2020, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Długi skad info ze nie ma obowiazku meldunkowego?

Karol zmienił sie powiat więc i wydział komunikacji.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 16 lut 2020, 23:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

A jo. [wycenzurowano] się w akcji. W zeszłym roku trąbili, że zniosą obowiązek. Teraz doczytałem, że jednak zrezygnowali.

Sorry!

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 16 lut 2020, 23:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Długi skad info ze nie ma obowiazku meldunkowego?

Karol zmienił sie powiat więc i wydział komunikacji.
Cytuj:
Resort podkreśla, że wszystkie dotychczas wydane prawa jazdy pozostaną ważne do wskazanego na nich terminu. Dokumenty te nie podlegają obowiązkowej wymianie, nawet w przypadku zmiany umieszczonego na nich adresu zamieszkania.
PJ od marca 2019 nie ma już adresu zamieszkania. I według tego co internety piszą, nie trzeba wymieniać też starszych PJ...
Trochę to mąci w głowie opresyjnego obywatela wychowanego w czasach meldunków, kar i nakazów....


Post Wysłano: 16 lut 2020, 23:39
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Karol, ja się przeprowadziłem 4 lata temu, nie zmieniałem nic do póki nie straciło to swojej ważności, kupa kontroli, wypadków, nagonek policji, nigdy nikt mi nie zwrócił uwagi na inny adres zamieszkania.

Moim zdaniem, jeździć obserwować.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: