Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 sty 2020, 8:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2007, 15:22
Posty: 28

Witam.
Dawno mnie tu nie było bo z reguły o tej porze stoję gdzieś w niemieckim korku, ale do rzeczy.
Przy ostatniej kontroli na niemieckiej A20 (prawdopodobnie z powodu braku możliwości ukarania za cokolwiek) po sczytaniu tachografu
ironicznie miły i pełen zadowolenia z siebie ( bo jednak coś znalazł) pracownik BAG pokazał mi wykaz prędkości z ostatnich 4 godzin.
Wynikało z niego że w tym czasie tachograf zarejestrował kilka przekroczeń prędkości np.:
90 km/h - 00:00:04
93 km/h - 00:00:07
91 km/h - 00:00:05

Przekroczenie prędkości jest. Wiem o tym. To tak jakby fotoradar zrobił zdjęcie ale moje pytanie :
czy tachograf może posłużyć jako legalne i miarodajne, dopuszczone przez prawo urządzenie ?
Moim zdaniem nie bo jego wskazania zależą od stopnia zużycia opon rodzaju ogumienia jak również sam producent samochodu
licznik skaluje tak że zawyża nieco jego wskazania po to aby uniknąć kłopotów z prawem przez użytkowników.
Pytam bo może ktoś miał podobną sytuację. Pozdrawiam.

_________________
Ja tam kocham swój motór WSK
Wygoda - Szybkość - Komfort


Post Wysłano: 05 sty 2020, 9:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

wydaje mi się że miał rację.
urządzenie to jest rejestrator ma być sprawne oraz zapisywać ... także przekroczenia prędkości.
zarejestrowane przekroczenia są sporo wyższe niz dopuszczalna prędkość dla ciężarówek.
pokazał ci tylko to co było zapisane w urządzeniu - w moim zapisuje ( w zakładce przekroczenia prędkości) prędkości wyłącznie powyżej 90 km/h.
te dane masz dostępne jak pobierasz dane z tachografu no i jak raz popatrzył.
jak się nie zgadzasz to trzeba było nie przyjmować 'pokuty" i iść do sądu.

dobrze że tylko skończyło się na mandacie bo ogranicznik prędkości nie powinien puścić więcej jak np. 86 tyle jest u mnie ustawione.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 05 sty 2020, 9:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Te przekroczenia prędkości pewnie wynikają z tego że kolega nie hamował podczas zjazdów z góry a nie z tego powodu że ma źle ustawiony ogranicznik prędkości

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 05 sty 2020, 9:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Może z uwzględnieniem błędu granicznego.
UE 165/2014

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 05 sty 2020, 10:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

ogranicznik prędkości służy do automatycznego (nie manualnego) hamowania i jest zaprogramowany na odpowiednią wartość xx km/h.

w użytkowaniu wartość graniczna to 6 km/h więcej lub mniej od rzeczywistej prędkości.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 05 sty 2020, 10:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Coś ci się pomyliło z tym automatycznym hamowaniem przez ogranicznik prędkości. Ogranicznik prędkości jedynie co robi to odcina dopływ paliwa do silnika. Jeśli jechał przez Kołbaskowo to na tych górkach przed granicą nie problem osiągnąć takie prędkości jeśli się nie hamuje podczas zjazdu z góry.
Po drugie standardowo ogranicznik prędkości jest ustawiony na 89km/h, cała reszta ustawień typu 85km/h czy 80 km/h to tylko widzimisię kupującego auto, po to aby kierowca jeździł wolniej aby auto paliło mniej.
Jak będziesz miał dobrą górkę i dobrze załadowany to gwarantuje ci że nawet i 120km/h pojedziesz

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 05 sty 2020, 10:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

W TVN Turbo raz był filmik, chyba uwaga pirat, co jechali nieoznakowanym za zestawem. Zatrzymali go że jedzie niby 100km/h, gość im twierdzi iż ogranicznik go nie puści ponad 90 i tyle miał na tacho że mogą sprawdzić. Oni oczywiście że ich to nie interesuje bo mają co innego na rejestratorze, gość nie przyjął mandatu i poszło do sądu.....
Także ta prędkość na tacho to jednego interesuje innego nie....


Post Wysłano: 05 sty 2020, 10:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

może many tak mają w mercedesie jest hamowanie do prędkości zadanej na ograniczniku.

co do "standardowego" ustawienia to w Ustawie Prawo o ruchu drogowym (DZ. U. Nr 92 poz. 884, z dnia 20 kwietnia 2004 r.) jest podana wartość 90 km/h dla ciężarówek.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 05 sty 2020, 11:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Może jest w ustawie 90, tylko do tej pory co jeździłem różnymi autami to miały maks 89 km/h. Mimo że auto ma ustawiony ogranicznik na 89-90km/h to producent zamieszcza naklejkę że ogranicznik jest ustawiony na 85km/h stąd ta tolerancja prędkości 6 km/h którą przyjmują dla błędu pomiarowego dla tachografów.
Coś takiego też jest w manie jeśli masz aktywną funkcje automatycznego hamowania to auto samo zaczyna hamować po przekroczeniu 5km/h powyżej zapamiętanej prędkości.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: