Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 sty 2013, 20:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2010, 20:21
Posty: 472
Lokalizacja: Ruda Śląska

Witam. Czy moge robić za każdym razem skrócone pauzy weekendowe, jeśli w ciągu tygodnia jestem w stanie oddać wszystkie godziny? Wiem, że na pewno raz w dwutygodniowym okresie mogę skróconą weekendówkę zrobić. Jak to się ma do dwóch?


Post Wysłano: 25 sty 2013, 22:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2010, 18:21
Posty: 134
GG: 1
Samochód: Premium 460

NIE możesz
Cytuj:
W zakresie odpoczynku tygodniowego Rozporządzenie 561/2006 stanowi, że w ciągu dwóch kolejnych tygodni kierowca powinien wykorzystać co najmniej dwa regularne tygodniowe okresy odpoczynku (w wymiarze co najmniej 45 godzin) lub jeden regularny tygodniowy okres odpoczynku i jeden skrócony, który następnie podlega stosownej rekompensacie.
Ważne jest to, że kierowcy przysługuje co najmniej raz na dwa tygodnie prawo do odpoczynku tygodniowego w pełnym wymiarze co najmniej 45 godzin (tzw. regularny okres odpoczynku).


Post Wysłano: 26 sty 2013, 14:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Co to znaczy, ze w ciągu tygodnia jesteś w stanie oddać wszystkie godziny ?
Jeśli w środku tygodnia robisz pauzę 45h, to taka przerwa "resetuje" Ci wszystko i znowu mozesz rozpocząć nowy cykl.
Pauzy tzw. weekendowe (pełne 45h czy skrócone 24h ) nie muszą być odbywane w sobotę i w niedzielę. Mozesz mieć przerwę (tzw. weekendową ) w środku tygodnia np w środę i czwartek.
Dla kierowców w praktyce nie istnieje tydzień jako okres od poniedziałku godz. 00 do niedzieli godz. 24. Tydzień dla kierowców ma charakter "ruchomy" dlatego (dla lepszego zrozumienia) łatwiej operować terminem 7 dniowy cykl jazdy / pracy.

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Post Wysłano: 26 sty 2013, 14:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2008, 7:33
Posty: 112
GG: 1
Samochód: duży
Lokalizacja: Kraków

Aby nie zakładać nowego tematu zadam pytanie tutaj, ot taki przykład z zycia:
Zaczynam z czystym kontem w Środę 16 stycznia i jadę przez 4 dni.
Jazde kończę w Sobotę 19 stycznia wieczorem i do Poniedziałku 21 stycznia wychodzi mi 28h pauzy czyli skrócony odpoczynek.Po tym skróconym w Poniedziałek ruszam i jadę do Środy 23 stycznia.Od tej Środy do Piatku 25 stycznia wychodzi mi 45h pauzy, po której znów ruszam i teraz pytanie czy w ten weekend jeśli stanę w sobotę 26 stycznia dajmy na to wieczorem i do Poniedziałku 28 stycznia wyjdzie mi ok 30h (znów skrócony) to będzie poprawnie? Jak to traktować? Dzięki za pomoc :)


Post Wysłano: 26 sty 2013, 17:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Poprawnie, 45 zeruje ci cykl i zaczynasz od nowa.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 26 sty 2013, 17:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Witam. Czy moge robić za każdym razem skrócone pauzy weekendowe, jeśli w ciągu tygodnia jestem w stanie oddać wszystkie godziny? Wiem, że na pewno raz w dwutygodniowym okresie mogę skróconą weekendówkę zrobić. Jak to się ma do dwóch?
Możesz mieć więcej takich odpoczynków tygodniowych skróconych. Nawet kilka.
Cytuj:
Co to znaczy, ze w ciągu tygodnia jesteś w stanie oddać wszystkie godziny ?
Jeśli w środku tygodnia robisz pauzę 45h, to taka przerwa "resetuje" Ci wszystko i znowu mozesz rozpocząć nowy cykl.
Pauzy tzw. weekendowe (pełne 45h czy skrócone 24h ) nie muszą być odbywane w sobotę i w niedzielę. Mozesz mieć przerwę (tzw. weekendową ) w środku tygodnia np w środę i czwartek.
Dla kierowców w praktyce nie istnieje tydzień jako okres od poniedziałku godz. 00 do niedzieli godz. 24. Tydzień dla kierowców ma charakter "ruchomy" dlatego (dla lepszego zrozumienia) łatwiej operować terminem 7 dniowy cykl jazdy / pracy.
Mylisz się, tydzień ma znaczenie i to bardzo duże dla kierowcy.
No dokładnie odpoczynki tygodniowe (a nie pauzy weekendowe jak to mówicie) można odbierać w każdy dzień tyg. a nie tylko w sobotę czy niedzielę.
Pauza 45h nie resetuje Ci wszystkiego... np. na czas jazdy w dwóch tyg. nie ma wcale wpływu i nie tylko. Ona daje Ci to że do następnego odpoczynku tygodniowego masz max 144h czyli 6x24, 6 dób nie dziennych okresów prowadzenia(cykli).

Cytuj:
Aby nie zakładać nowego tematu zadam pytanie tutaj, ot taki przykład z zycia:
Zaczynam z czystym kontem w Środę 16 stycznia i jadę przez 4 dni.
Jazde kończę w Sobotę 19 stycznia wieczorem i do Poniedziałku 21 stycznia wychodzi mi 28h pauzy czyli skrócony odpoczynek.Po tym skróconym w Poniedziałek ruszam i jadę do Środy 23 stycznia.Od tej Środy do Piatku 25 stycznia wychodzi mi 45h pauzy, po której znów ruszam i teraz pytanie czy w ten weekend jeśli stanę w sobotę 26 stycznia dajmy na to wieczorem i do Poniedziałku 28 stycznia wyjdzie mi ok 30h (znów skrócony) to będzie poprawnie? Jak to traktować? Dzięki za pomoc :)
Będzie poprawnie.
O ile te Twoje pierwsze zdanie" zaczynam z czystym kontem" mam rozumieć że nie masz jakiś zaległych godzin do oddania więcej. Nie raz trzeba dalej wstecz sięgnąć żeby to wszystko rozplanować.
Cytuj:
Poprawnie, 45 zeruje ci cykl i zaczynasz od nowa.
Że co zeruje...?

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 12 sie 2013, 23:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sie 2013, 23:22
Posty: 6
GG: 1198407
Samochód: Mercedes Actros LS

Witam Panowie. Pozwolę sobie odgrzebać temat.

Moja sytuacja wygląda tak. Do tej pory jeździłem 3/1 i nie było tego problemu, ale zachciało się do kraju i do domu, więc zmieniłem pracę i pojawił się problem.

Pracuję od czwartku.
Czyli dni mojej jazdy to czw. pt. sob. nd. pon. wt.

W czasie jazdy i pracy z reguły mieszczę się w 7-8h jazdy i ok 12h pracy, tylko w niedzielę wyszło mi 10h jazdy.

Teraz moje pytanie. Czy według tego co napisałem, choćby się waliło i paliło na koniec pracy w wtorek muszę zrobić min 24h przerwy?

Pomóżcie Panowie, bo przyznam że w poprzedniej firmie było tak to ułożono że po prostu się w weekend stało i problemu nie było a tu wypadła jazda w weekend i już mam problem.


Post Wysłano: 13 sie 2013, 0:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2013, 13:53
Posty: 110
GG: 666
Samochód: TYR

Cytuj:
Pracuję od czwartku.
Czyli dni mojej jazdy to czw. pt. sob. nd. pon. wt.

Teraz moje pytanie. Czy według tego co napisałem, choćby się waliło i paliło na koniec pracy w wtorek muszę zrobić min 24h przerwy?
Cytuj:
Art8 pkt6
Tygodniowy okres odpoczynku rozpoczyna się nie później niż
po zakończeniu sześciu okresów 24 godzinnych licząc od
końca poprzedniego tygodniowego okresu odpoczynku.
Czyli pracujesz :
1 - do piątku
2 - do soboty
3 - do niedzieli
4 - do poniedziałku
5 - do wtorku
6 - do środy
i teraz odpoczynek tygodniowy.
Należy go rozpocząć( np. ) 1 min przed upływem 6x24h
Czyli jeśli zacząłeś prace ( jazdę ) o 7 :00 w czwartek to odpoczynek tygodniowy należy rozpocząć najpóźniej o 6:59 w środę

_________________
Cytuj:
A co się tyczy tego:"cytat:[...]bede, jak tylko wy- moderatorzy - zaczniecie go przestrzegac.poki co, bede bral z was przyklad ( bo tak byc przeciez powinnno - nieprawdaz?)"napiszę krótko: rób tak dalej, czekaj końca...
Znaczy - robisz jak moderator = masz bana ;)


Post Wysłano: 15 sie 2013, 15:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sie 2013, 23:22
Posty: 6
GG: 1198407
Samochód: Mercedes Actros LS

Zrobiłem tak. O 22:30 w wtorek zacząłem pauzę tygodniową. Ruszyć muszę w piątek o godzinie 1 rano. Szykuje się że w niedzielę będę zmuszony wykręcić 24h pauzy w aucie. Czy to znaczy że kiedy ruszę w poniedziałek to będę miał znowu do dyspozycji pełne 6 cykli pracy i następna pauza weekendowa będzie musiała być od następnej niedzieli 45h + 24h zaległe?


Post Wysłano: 15 sie 2013, 15:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2008, 7:33
Posty: 112
GG: 1
Samochód: duży
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Czy to znaczy że kiedy ruszę w poniedziałek to będę miał znowu do dyspozycji pełne 6 cykli pracy
Tak.
Cytuj:
następna pauza weekendowa będzie musiała być od następnej niedzieli
Tak.
Cytuj:
45h + 24h zaległe?
45h-24h=21h i tylę bedziesz musiał oddać, lecz nie koniecznie odrazu przy następnej pauzie.
Zaległe godziny musisz oddać najpóźniej do konca 3ciego tygodnia,nie licząc tygodnia w którym owe skrócenie nastąpiło :]


Post Wysłano: 15 sie 2013, 15:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Zrobiłem tak. O 22:30 w wtorek zacząłem pauzę tygodniową. Ruszyć muszę w piątek o godzinie 1 rano. Szykuje się że w niedzielę będę zmuszony wykręcić 24h pauzy w aucie. Czy to znaczy że kiedy ruszę w poniedziałek to będę miał znowu do dyspozycji pełne 6 cykli pracy i następna pauza weekendowa będzie musiała być od następnej niedzieli 45h + 24h zaległe?

Nie cykli a 6 okresów 24 godzinnych, czyli 6 dób.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 15 sie 2013, 18:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sie 2013, 23:22
Posty: 6
GG: 1198407
Samochód: Mercedes Actros LS

Czyli jeśli 18 sierpnia zrobię w aucie 24h pauzy to zaległe 21 + 45 będę musiał zrobić najpóźniej 8 września?


Post Wysłano: 16 sie 2013, 0:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2013, 13:53
Posty: 110
GG: 666
Samochód: TYR

Czy 45 to nie wiem, ale 21 - tak.Do 8 września

Możesz oczywiście te 21h oddać z dowolnym odpoczynkiem trwającym co najmniej 9h

ps.
Liczy się godzina rozpoczęcia odpoczynku, więc wystarczy że rozpoczniesz ten odpoczynek + rekompensate o 23:59 w niedziele 8 września

_________________
Cytuj:
A co się tyczy tego:"cytat:[...]bede, jak tylko wy- moderatorzy - zaczniecie go przestrzegac.poki co, bede bral z was przyklad ( bo tak byc przeciez powinnno - nieprawdaz?)"napiszę krótko: rób tak dalej, czekaj końca...
Znaczy - robisz jak moderator = masz bana ;)


Post Wysłano: 12 mar 2014, 13:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2009, 11:52
Posty: 13
GG: 0

Witam
odkopie trochę temat bo nie jestem pewny czy tak mogę jezdzić
może ktoś pomoże ?? :)


Obrazek


Post Wysłano: 13 mar 2014, 20:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam
odkopie trochę temat bo nie jestem pewny czy tak mogę jezdzić
może ktoś pomoże ?? :)


Obrazek
możesz jest ok.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 18 gru 2014, 0:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2012, 13:57
Posty: 33

Panowie, muszę odkopać. W weekend wykręciłem 66h pauzy ( oddawałem ). W poniedziałek ruszyłem. We wtorek wróciłem i wyciągłem kartę. Ruszam w czwartek i tutaj pytanko. Od wtorku do czwartku wyjdzie 36h pauzy ( czyli zalicza 24h skróconej ). Czy teraz w weekend muszę wykręcić 45h? Chodzi o to, że w niedzielę będę na Francji i muszę wykręcić 24h. Jak to się ma? Czy te 36h w środku tygodnia mogę uznać jako przeciągniętą pauzę dobową ( 11h ) i w weekend mogę normalnie wykręcić 24?


Post Wysłano: 18 gru 2014, 5:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Panowie, muszę odkopać. W weekend wykręciłem 66h pauzy ( oddawałem ). W poniedziałek ruszyłem. We wtorek wróciłem i wyciągłem kartę. Ruszam w czwartek i tutaj pytanko. Od wtorku do czwartku wyjdzie 36h pauzy ( czyli zalicza 24h skróconej ). Czy teraz w weekend muszę wykręcić 45h? Chodzi o to, że w niedzielę będę na Francji i muszę wykręcić 24h.
Nie, nie musisz. Zresztą jak masz oddane to że tak powiem, jest dużo manewrów ale nie musisz.
Cytuj:
Jak to się ma? Czy te 36h w środku tygodnia mogę uznać jako przeciągniętą pauzę dobową ( 11h ) i w weekend mogę normalnie wykręcić 24?
Tak... Jeśli potrzeba (np. Tobie tak pasuje) to nawet pauze 100h można uznać jako 11tkę. Więc jeśli wiesz że w week i tak będziesz odbierał odpoczynek tyg. i te 36 h Ci nie potrzebne to potraktuj jako odpoczynek dzienny np. 11h

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 18 gru 2014, 10:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2012, 13:57
Posty: 33

Tak, będę odbierał napewno, tylko że skrócony. Czyli w weekend mogę spokojnie zrobić 24 i jechać dalej.


Post Wysłano: 02 sty 2015, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2015, 20:53
Posty: 1

Witam koledzy, świeżak w branży, mam pewien problem. Ruszyłem w piątek z czystym kontem po prawie dwóch tygodniach wolnego, mam kolejną pracę w niedzielę i chcę w sobotę wykręcić pauzę weekendową skróconą 24h. Czy jest to możliwe? Następny tydzień zaczynam od razu pracą w poniedziałek i mam ją zaplanowaną do piątku. Ująłem to schematycznie na rysunku. Mogę tak jechać? Dzięki z góry za pomoc :)

Obrazek


Post Wysłano: 02 sty 2015, 23:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

może być.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: