Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sie 2023, 15:33
Posty: 3

Witajcie Użytkownicy:)

Mam pytanie. Co to jest "przejazd tranzytowy"? Według przepisów a nie "własnego doświadczenia" bo uzyskałem kilka sprzecznych informacji i potrzebuję rozwiać wątpliwości czy mogę zestawem latać po takich drogach czy nie.

Dzięki za wyrozumiałość i odpowiedzi.
Pozdrawiam:)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Zgodnie z przepisami nie dotyczy transportu kapusty na targ.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sie 2023, 15:33
Posty: 3

Dzięki za odpowiedź:)

edit:
Czy w takim zestawieniu znaków jak w temacie można lecieć na pusto zestawem 13 tonowym?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Jak jedziesz docelowo, do posesji za znakiem, to możesz, czy pełno czy pusto. Jak jedziesz na drugi koniec polski, ale akurat sobie przez tę wioskę skracasz drogę, to czy pełno, czy pusto - nie możesz.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

znak B-12 to zakaz wjazdu wózków ręcznych oznacza zakaz ruchu na jezdni i poboczu wózków ręcznych przeznaczonych do używania na jezdni, prowadzonych, ciągniętych lub pchanych.

takie pojazdy prowadzone/ciągnięte/pchane przez człowieka rzadko można spotkać w ruchu tranzytowym.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sie 2023, 15:33
Posty: 3

Mój błąd. Chodziło o znak B-18.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

słuchaj "mistrzu" kierownicy - jak już pytasz to my naprawdę nie mamy szklanej kuli by wiedzieć jak dokładnie wygląda znak B-18. są różne warianty tego znaku i zapytanie "czy możesz" jest śmieszne.

koledzy zepsuli dobrą zabawę, która dopiero się rozkręcała - ja bardziej to kładłem na karb wakacji, spożytych trunków i panujących temperatur.

wracając do znaku B-12 - dużo lat spędziłem za kółkiem i na żywo takiego znaku nie widziałem dlatego napisałem o kapuście na targ.....

a znak b-18 z dopiskiem zakaz tranzytu (pewnie tej treści jest tabliczka pod znakiem) bez oznaczenia dopuszczalnej masy rzeczywistej na samym znaku dotyczy wszystkich którzy masę rzeczywista mają powyżej 3,5 tony i jada dalej niż obowiązuje znak. (dokąd obowiązuje znak zakazu być może wiesz).

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 219
GG: 0
Samochód: Volvo

Z tym co napisał ZZX to się nie zgodzę,
jeżeli nie jedziesz z kraju A do C przez B to tabliczka zakaz tranzytu Cię nie dotyczy.
Jeżeli zatrzyma Cię policjant i będzie twierdził inaczej to jedyne wyjście odmówić przyjęcie mandatu i wniosek do sądu. Zanim jeszcze wypisze wniosek zasugerować żeby poradził się kogoś wyżej albo sam sprawdził co oznacza tranzyt. Najczęściej kończy się na niczym.
Znam też dwa przypadki że była tabliczka dotyczy tranzytu a teraz jest zmieniona na "nie dotyczy dojazdu do przyległych posesji" a w drugim przypadku zmieniona na "nie dotyczy zaopatrzenia".


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: