Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 wrz 2019, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2019, 13:51
Posty: 16

Witam. Szukalem watku ale nigdzie nie moge znalezc. Zastanawia mnie jak jest zabezpieczana woda mineralna oraz napoje na paletach na naczepie? Chodzi mi o firankę. Bo przerzucając pasy wejdą one pomiedzy butelki i nie ma jak dociagnac pasow. Czytałem gdzies, ze daje sie na górę jakies palety aby to zabezpieczyć. I kto wtedy daje te palety zaladowca czy kierowca ma miec swoje?

Prosze o wypowiedzi. Jesli ktos by posiadal fotki i moglby sie podzielic chetnie bym zobaczyl. Szukalem w google ale z marnym skutkiem.


Post Wysłano: 23 wrz 2019, 20:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Naczepa z certyfikatem XL

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 23 wrz 2019, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Wody nigdy nie woziłem, ale to by nie pomogło?
https://allegro.pl/oferta/naroznik-ochr ... 7365963523


Post Wysłano: 23 wrz 2019, 21:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

@Rossi własnie zawsze mnie to zastanawiało jak to u niemca jest z przewożeniem ogólnie napojów czy piwa i innych dziwnych niedających sie spiąć łądunków, przy kontroli xl wystarczy aby napewno?? bo wiadomo krajówka nasza to co innego :D

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 23 wrz 2019, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Poczytaj certyfikat xl z naczepy. W przypadku napojów faktycznie wystarcza zastosowanie się do wymagań producenta np. załadowanie bez luk, jednakowa wysokość palet, zabezpieczenie z tyłu łatami. Ale dotyczy to tylko napojów w standardowych beczkach o pojemności 30 lub 50 litrów lub napojów w skrzynkach. Napoje w butelkach PET spakowanych na paletach podlegają zwykłym zasadom zabezpieczania ładunków.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 24 wrz 2019, 11:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2019, 13:51
Posty: 16

Mnie chodzi wlasnie o napoje i wodę w butelkach pet na paletach. Tak aby bylo i bezpiecznie i legalnie.


Post Wysłano: 24 wrz 2019, 19:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

To może opisz jak ma wyglądać ten ładunek. Wymiary spakowanych palet, ilość, waga itp. Jakie środki mocujące i akcesoria masz na aucie.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 11:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:58
Posty: 449
Lokalizacja: OB

Często mamy odbiór wody z kilku miejsc, odbierają czy przywożą również inni na firankach, wszystkie palety stawiane są w poprzek, i nigdy nie widziałem, żeby ktoś to zabezpieczał. Komplet desek i jechało.


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 21:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 723
Lokalizacja: Lublin

Bo tak się to wozi, a przynajmniej w Polsce. Co najmniej raz w miesiącu wiozę wodę, w różnych butelkach i zawsze jedynie dwie listwy na tył. Jedynie można kombinować z ustawieniem rodzajów wód, jeśli jest mix (tj. gaz/niegaz). Żeby to sensownie zabezpieczyć to chyba faktycznie tylko paleta przez górę albo narożniki, które pokazał Luka. ALe bądźmy szczerzy.. Komu, zwłaszcza na krajówce by się chciało..


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 21:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Sporo tego wożę w Niemczech i tez wygląda to tak samo. Czasami wolaja certyfikat XL do skserowania, czasami trzeba zaznaczyć w formularzu rejestracyjnym, ewentualnie jak postawią jedynki z przodu to dają puste palety i się trzy pasy zakłada. W jednym miejscu jak kto nie ma desek zaporowych to stawiają palety z tyłu i trzeba je pasem do przodu dociągnąć.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 30 wrz 2019, 13:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2013, 17:18
Posty: 208

Zamiast takiego narożnika co przedstawił Luka możesz użyć bocznych desek czy listew aluminiowych i próbować spiąć. Nie woziłem takich ładunków za Odrą nie mniej w kraju dwie listwy na tył i poszedł. Wiadomo gazowane napoje czy woda najlepsza do przewiezienia bo wszystko sztywno stoi. Niegaz gorzej bo potrafił się pochylić na prawą stronę jeżeli palety ładowane po długości.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: