Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 cze 2015, 17:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 cze 2015, 17:50
Posty: 13
Samochód: MAN TGX

Witam,
Chciałem zapytać wszystkich w jaki sposób dostać się do anteny CB oryginalnie zamontowanej na dachu od strony kierowcy.
Pytam ponieważ kupiłem nową antenę + dorobiłem również kabel z podkładką jako dorobienie masy.

Jednak nie za bardzo mam pojęcie jak fizycznie dostać się do anteny. Ktoś pomoże?


Post Wysłano: 28 cze 2015, 18:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

No jak otworzysz schowek nad głową to tam masz cały montaż anteny. W tga tak jest przynajmniej. Może w TGX jest jakaś płytka która to zasłania poszukaj tam czy nie ma torxow albo jakiś zatrzasków. Najlepiej jednak zamontuj antenę na tylnej ścianie jak w DAFie. Kabelek jako masa nic nie da. Kolega MAN kiedyś o tym pisał.


Post Wysłano: 28 cze 2015, 19:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Zależy jaka kabina bo tgs dzienna kabina to trzeba wszystko rozkręcać całe pułki żeby się dostać do anteny i montując nową przeważnie montuję się z tylu za kierowcą jest tam miejsce bez wzmocnienia fabrycznego w którym można bez problemu przewiercić.


Post Wysłano: 16 sty 2016, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

No tak, podpowiedź godna pochwały, jak w DAF-ie no to proszę o wskazania SWR!

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 13 mar 2016, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2007, 13:49
Posty: 123
Lokalizacja: Niektórzy mówią, że to już Kaszuby. Czy ja wiem ?...

Cytuj:
... dorobiłem również kabel z podkładką jako dorobienie masy.Jednak nie za bardzo mam pojęcie jak fizycznie dostać się do anteny. Ktoś pomoże?
Antena to nie obrysówka. Ona nie potrzebuje "masy" jako "drugiego bieguna zasilania" Antena potrzebuje przeciwwagi (czyt. płaszczyzny dachu) do poprawnej pracy.

W MAN-ie namiastką owej przeciwwagi jest kawałek mosiężnej siatki wtopionej w laminatowy dach w okolicy otworu na antenę.

Doprowadzenie jakiejkolwiek "masy" za pomocą jakiś "kabelków" nic nie da.

Sytuację można poprawić montując w oryginalnej głowiczce promiennik od anteny MINI MAG firmy SIRIO.

Promiennik należy odkręcić od oczka montażowego i za pośrednictwem adaptera M6/M5 wkręcić w głowiczkę MAN-a

P.S. 1

Żeby "dostać" się do głowiczki w TGX wystarczy wyjąć klosz lampki oświetlenia schowka lub zdemontować całą lampkę wykręcając dwa wkręty mocujące.

P.S. 2

Niewiele jest typów anten które będą poprawnie pracować w miejscu oryginalnej. Wiec kupowanie anteny na zasadzie "chybił trafił" gdzie jedynym głównym kryterium jest długość jest nieporozumieniem.

_________________
I born to be a trucker

FB : Pilotaż Gut Usługi Pilotowania
http://www.pilotazgut.pl


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: