Strona 3090 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13088 3089 3090 3091 30923468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 sty 2021, 23:25

Cytuj:
Coś na temat asfaltowych celebrytów https://www.youtube.com/watch?v=SG62EtRcQGc .
Jednak prezes to prezes, zamiast umyć na bezobsługowej (a miał po drodze) to na bogato na stacji 8)


Post Wysłano: 11 sty 2021, 0:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:

To tez zależy skąd to auto przytargane. Jeżeli od nowości było u nas to nie spodziewaj się cudów. Wystarczy wejść na grupy leśnych jak się chwała kto i gdzie się bardziej wj3b4ł. Rzeźnia i tyle bo i teren gorszy. Drogi do lasu to nie autostrada. Jeździłem chwile z tym to czasami jaka ujnia była w lecie po lekkim opadzie - dobrze ze zimy nie doczekałem :)
U nas to znaczy w PL?
Sporo jest właśnie od was, że Skandynawii, nierzadko z motorami 600-700 KM. Tak mocnego i drugiego w utrzymaniu auta bym nie chciał, ale czego się spodziewać po takich samochodach, nie licząc rdzy? Ot, choćby to:
https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-fh1 ... DxjUJ.html

Przeglądałem grupy drzewiaków i nie ma dramatu. Wejdź na grupę kierowców wywrotek, to zobaczysz czym jest życie. Jestem tam od tygodnia i codziennie jakieś perełki się trafiają. Muszę w miarę szybko przestać obserwować tę grupę, zanim podupadnę na psychice przez nich.


Post Wysłano: 11 sty 2021, 2:13
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Luka, od nas mam na myśli z Polski. Jeszcze nie wyuczyłam się tej maniery „u nas w Szwecji” :) a co do stanu tego auta ja bym najpierw poprosił o nr rejestracyjny z Szwecji. Może być (ale wcale nie musi) ze ten przebieg nie koniecznie musi być prawdziwy.

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 11 sty 2021, 17:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Po 3-ch tygodniach od fotki przyszedł pierwszy mandat: zdjęcie było na 73 km/h minus błąd pomiarowy = 70/60 = 15 €, zapłacone :)


Post Wysłano: 11 sty 2021, 18:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Luka, od nas mam na myśli z Polski. Jeszcze nie wyuczyłam się tej maniery „u nas w Szwecji” :) a co do stanu tego auta ja bym najpierw poprosił o nr rejestracyjny z Szwecji. Może być (ale wcale nie musi) ze ten przebieg nie koniecznie musi być prawdziwy.
Wolę dopytać co znaczy "u nas" :D
A sama robota? Też oranie w błocie, czy raczej ciężko, ale po asfalcie? Czy błoto i ciężko? Bo mam wątpliwości, czy 6x4 uciągnęłoby w błocie zestaw ważący 60t+, zwłaszcza z "przyczepami" na 5 osiach. A jazda po autostradach, nawet ciężko chyba powinna być mniej męcząca.


Post Wysłano: 11 sty 2021, 22:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 21:20
Posty: 316
Samochód: Daf

Jeżdżę manem 6x4 odkupionymi od silvy ok 700k przebieg 14 rok i powiem Ci, ze to trzyma się kupy całkiem znośnie utrzymane. Drugie auto od silvy tez Man z 13roku i już trochę gorzej. Tam kierowcy pracują na 2 zmiany to zależy jakich kierowców się trafi. Zależy tez od rejonu kraju narazie dużo w lasach nie pojezdzilem ale gdybym sam sobie wybierał auto brałbym conajmniej hydro drive i ciut więcej koni bo mam tam 440km to na asfalcie ciężko rozpędzić 50 rmc + a w terenie takim gorszym może być całkiem kiepsko. Czasami idzie trafić coś fajnego i starszego niz myślisz.

Edit: ten zielony Man jest całkiem spoko, strasznie słabo jeździ się w takim lesie bez przedniego napędu, praktycznie brak kontroli nad nim. A tu jednak jest przedni wiec +


Post Wysłano: 11 sty 2021, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Cytuj:
Coś na temat asfaltowych celebrytów https://www.youtube.com/watch?v=SG62EtRcQGc . Coś takiego mi wpadło ostatnio na proponowane, filmu nie widziałem, ale po tytule świadczy że teraz bossy (pryncypały) transportowe dorabiają sobie na taxi :lol: . Widać wracają stare dobre czasy gdy szef-y jeździli na truskawki, po samochody na handel tak robił kiedyś mój były szef zagranicę, żeby utrzymać firmę transportową :wink: . Tak na poważnie to tak spadły frachty, żeby mając 3 zestawy jeździć na taxi :?:
Znam firmę, gdzie handel samochodami, jest działalnością dodatkową wobec transportu. Tak naprawdę, jeśli ma się rozeznanie, gdzie, co, za ile oraz skąd kupić, to okazuje się, że przynosi to całkiem niezły pieniądz. Nie myślę tutaj o wyszukiwaniu aut z portali zachodnich, bo zysk z tego minimalny, żeby nie powiedzieć żadny.


Post Wysłano: 12 sty 2021, 0:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Ile czeka się teraz na kartę kierowcy? Wniosek złożyłem 2 tyg.temu. Dziś sprawdzałem, nie popatrzyli jeszcze dokumentów. :shock:

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 12 sty 2021, 1:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Jeżdżę manem 6x4 odkupionymi od silvy ok 700k przebieg 14 rok i powiem Ci, ze to trzyma się kupy całkiem znośnie utrzymane. Drugie auto od silvy tez Man z 13roku i już trochę gorzej. Tam kierowcy pracują na 2 zmiany to zależy jakich kierowców się trafi. Zależy tez od rejonu kraju narazie dużo w lasach nie pojezdzilem ale gdybym sam sobie wybierał auto brałbym conajmniej hydro drive i ciut więcej koni bo mam tam 440km to na asfalcie ciężko rozpędzić 50 rmc + a w terenie takim gorszym może być całkiem kiepsko. Czasami idzie trafić coś fajnego i starszego niz myślisz.

Edit: ten zielony Man jest całkiem spoko, strasznie słabo jeździ się w takim lesie bez przedniego napędu, praktycznie brak kontroli nad nim. A tu jednak jest przedni wiec +
Dzięki za opinie. Nie ukrywam, że hydrodrive to od dawna podoba mnie się, nawet bardziej niż zwykłe 6x4, choć auto z linku to trochę przypadek.


KK jak wyrabiałem w zeszłym roku to bardzo szybko była ogarnięta. Może teraz pieniądze drukują i nie mają czasu na głupoty.


Post Wysłano: 12 sty 2021, 9:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Znam firmę, gdzie handel samochodami, jest działalnością dodatkową wobec transportu. Tak naprawdę, jeśli ma się rozeznanie, gdzie, co, za ile oraz skąd kupić, to okazuje się, że przynosi to całkiem niezły pieniądz. Nie myślę tutaj o wyszukiwaniu aut z portali zachodnich, bo zysk z tego minimalny, żeby nie powiedzieć żadny.
Czym innym jest prowadzenie dodatkowej działalności dla uzyskania dodatkowego dochodu, a czym innym konieczność podjęcia dodatkowego zajęcia, aby dotować główną działalność.
Ideą każdej aktywności gospodarczej jest zysk i rozwój. Jeżeli, aby utrzymać firmę, trzeba szukać dodatkowej pracy, aby pompować w nią kasę to znaczy, że rentowności w tym nie ma. I o ile jestem w stanie to zrozumieć w przypadku wystąpienia przejściowych problemów finansowych, o tyle na dłuższą metę to nonsens.
Mówię to ogólnie, nie w odniesieniu do Tkaczykowskiego, bo na film celebryty nie poświęciłem czasu.


Post Wysłano: 12 sty 2021, 10:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 723
Lokalizacja: Lublin

Jacoo, w tamten poniedziałek złożyłem internetowo wniosek i w piątek już wskoczyło w fazę produkcji.

Edit: dzis przyszła informacja o wysyłce :)


Ostatnio zmieniony 13 sty 2021, 0:59 przez Maateusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 12 sty 2021, 17:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Też składałem internetowo.

Wniosek wysłany 30.12.20
Zweryfikowany i przekazany do produkcji 07.01.2021
Wysłany pocztą polską 11.01.2021

Jutro pewnie będzie u mnie, czyli w sumie 2 tygodnie od złożenia wniosku do odbioru.


Post Wysłano: 12 sty 2021, 17:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2016, 13:11
Posty: 29
Samochód: Daf 106

Zarobił na tym taxi jakieś 150-180zł, pewnie żeby nagrać jakiś filmik. I pewnie dzięki tym 180zł jego firma przetrwa kolejny rok :DD


Post Wysłano: 12 sty 2021, 22:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

Dzisiaj pierwszy raz od kiedy jeżdżę rozbujało mi przyczepe (o kurcze to juz ponad rok w tej patologii transportowej) :lol: :lol: :lol: A wszystko przez Niemca który nie opanował mocy swojej bmw na wyjeździe z parkingu na śniegu,kto jechał dzis A9 pomiędzy Lilskiem A Norymberga w godzinach od 8/12 wie jak wyglądała...


Post Wysłano: 12 sty 2021, 23:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Jak?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 12 sty 2021, 23:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

https://www.youtube.com/watch?v=E_6aIyapoz4 tak w rus wyciągają camiony :mrgreen:


dobra a tak serio teraz, widziałem że odzewu w temacie nie było, tu zapytam więcej ludzików zaglada,

jak to jest z jazdą do i po Francji i Hiszpanii? omija się tam autostrady czy nie warto? Prócz zgłoszenia na fr i tej śmiesznej naklejki jeszcze jakieś udziwnienia obowiązują? jakieś niuanse cenne rady?

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 13 sty 2021, 9:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

Długi No jak to w zimę,lewy oqs bialy,środkowy czasami przejechany a prawy jakoś tam się toczył


Post Wysłano: 13 sty 2021, 11:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Jak?
Oni tam majo ciężką sytuację, na poboczach leży nawet do 3cm śniegu, w każdej chwili może zejść lawina. Ludzie się bojo.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 13 sty 2021, 17:16

Cytuj:
jak to jest z jazdą do i po Francji i Hiszpanii? omija się tam autostrady czy nie warto? Prócz zgłoszenia na fr i tej śmiesznej naklejki jeszcze jakieś udziwnienia obowiązują? jakieś niuanse cenne rady?
Jako, że wszyscy Cie olali, to ja postaram się pomóc ile mogę :D

Na temat omijania się nie wypowiem, bo my na bogato autostradkami, Ale za odcinek do Luksa (Metz) do Dżangłery wychodziło około 200 euro za E6 w samych autostradach. Więc tanio nie jest.

W Hiszpanii to się nie wypowiem, bo 90% tras mamy tylko na Barcelone, ale miej w zanadrzu gotówkę, bo z tym różnie bywa. Uważaj ze stawaniem, nam raz zwędzili paliwo z agregatu i za poradą kolegów z forum już tylko na Dżangłerze stajemy.

Na Francje jak jedziesz sam jako właściciel to nic nie musisz, zrób sobie najwyżej wydruk z ceidg, naklejki na ten moment też nie trzeba.

Ogólnie to typowo na Francje aut nie lubie wysyłać, raz, że nigdy nie wiadomo czy czegoś nie wymyślą przy kontroli na drodze i na większości firm czeski film nikt nic nie wie, nikt nie gada w żadnym języku.

Hiszpania bajka, czas wolniej płynie, ludzie normalni. W sumie chyba najfajniejsze trasy.


Post Wysłano: 13 sty 2021, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Nevesu, na Wyspy jeszcze targacie w tym roku?

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3090 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13088 3089 3090 3091 30923468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: