Strona 3205 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13203 3204 3205 3206 32073468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 wrz 2021, 10:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Cytuj:
https://www.youtube.com/watch?v=uyHQQXtWjeI

:twisted:

A tak serio, to kupiłem - jak zwykle dla HDSa, ale jestem pozytywnie zaskoczony. Ma kilka dziwactw, ale na tle reszty jeździ się tym dobrze, w tym dużo lepiej niż Scanią.
Ja mam same dobre wspomnienia z jazdy Dafem chociaż dużo nie jeździłem. Niby marka budżetowa ale jednak spoko. Generalnie to ja mam taki defekt że marki budżetowe są dla mnie ok, natomiast fury premium mnie nie powalają na kolana. Być może patrzę jeszcze przez pryzmat ceny, bo kierowca który "dostanie" auto to wiadomo że musi mieć Kingowderołd, a prawda jest taka że to jedzie jak Turbostar pod względem komfortu a nie Daf 8)


Post Wysłano: 23 wrz 2021, 14:48
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Czy jakaś dobra dusza, która jeździ Volvem FH4 mogłaby mi przesłać zdjęcie na PW sprężyny gazowej, która otwiera dolne łóżko? Moje już umarły, a napisy są na tyle wytarte, że nie jestem w stanie doczytać modelu danej sprężyny by sprawdzić jej parametry techniczne. Mógłbym zamówić poprzez serwis ale chyba z konia spadli, żeby płacić ponad 300zł za jedną sprężynę.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 23 wrz 2021, 14:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
ciach
https://archiwum.allegro.pl/oferta/silo ... 83085.html

Tu zobacz, widać numery :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 23 wrz 2021, 17:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Generalnie to ja mam taki defekt że marki budżetowe są dla mnie ok, natomiast fury premium mnie nie powalają na kolana.
To idąc tym tokiem rozumowania powinieneś kupić sobie prywatnie jakąś dacie czy fiata zamiast bmw. :D

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 23 wrz 2021, 20:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Jest jeszcze taka możliwość, że w ciężarówkach jest mniejsza przepaść niż w osobówkach.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 23 wrz 2021, 20:54
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
No i niestety, ktoś chyba nie wiedział co sprzedaje, bo to są akurat siłowniki od bocznego schowka :D ale dzięki za chęci! Dostałem w międzyczasie informacje z dwóch źródeł i znam już konkretny model.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 23 wrz 2021, 20:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Dobra tam... Siłowniki, dafy...
Jak obstawiacie w sobotę?
Joshua czy Usyk?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 23 wrz 2021, 21:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Cytuj:
Cytuj:
Generalnie to ja mam taki defekt że marki budżetowe są dla mnie ok, natomiast fury premium mnie nie powalają na kolana.
To idąc tym tokiem rozumowania powinieneś kupić sobie prywatnie jakąś dacie czy fiata zamiast bmw. :D
No właśnie, jak się przesiadałem z Omegi do 5er to zawsze miałem wow...
Przesiadając się ze Stralisa do Scani lub Volvo zastanawiam się czym tu się tak wszyscy jarają :lol:

Spoko, w sumie to już dawno nie jechałem Stralisem więc może się coś zmieniło 8)
Jeśli chodzi o komfort to lubię jeździć FH na dwulampie, ale wiadomo to jest 6x4 całe na powietrzu z długą ramą i jedzie się jak solo, podejrzewam że każdy kamion w tej konfiguracji idzie jak autobus...


Post Wysłano: 23 wrz 2021, 21:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Przesiadając się ze Stralisa do Scani lub Volvo zastanawiam się czym tu się tak wszyscy jarają :lol:
Scanie poprzedniej generacji jestem w stanie zrozumieć, bo faktycznie skakała i jeździ się nią średni. Volva (jeśli chodzi o komfort jazdy TYLKO) niestety nie - moim zdaniem się trochę zafiksowałeś, gdzie Daf do Volva jeśli chodzi o jazdę? :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 23 wrz 2021, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Dawno nie jechałem FH takim zwykłym 4x2, ale jeżdżę na co dzień FM4 i to taki koziołek że bankowo lepiej się jedzie Dafem bo kabiną się tak nie "giba"...
Generalnie to te ajszifty różnie chodzą, w FH najlepiej zmienia, w FMX niewiele gorzej a w FM jakiś taki nerwowy... Niby najnowsze auto a skrzynia najbardziej denerwuje.
Nie znam się na Volvie ale może to też zależy jaki program do jakiego silnika, bo FH jest 500, FM 460 a FMX 410...


Post Wysłano: 23 wrz 2021, 22:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
U mnie też pilot nie otwiera prawych.
Próbowałem jeszcze raz na różne sposoby i nic. To musiał wymyślić ten sam, co ten pedał hamulca wymyślił.


Post Wysłano: 23 wrz 2021, 23:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Co do Joshua-Usyk.Jak dla mnie to może pójść w różną stronę, bo napompowany nigeryjczyk,moim zdaniem nie walczył jeszcze z kimś tak technicznie dobrym,jak Usyk.Z drugiej strony Chisora go "przestawial" swoimi ciosami,a wytrzymał pełny dystans.Joshua jakiejś super wytrzymałej szczęki nie ma,co pokazał już Władek,a obnażył zupełnie Ruiz.Siły ciosów Usyka nie ma co porównywać do siły Joshuy,ale znów takiego Bellew zdołał Usyk znokautować.Generalnie ukrainiec będzie tańczył i jak zwykle będzie dość nieuchwytny.Jeśli Joshua nie zaryzykuje to Usyk może wytrzymać pełny dystans, chociaż w wygraną na pkt Usyka nie wierzę.Tak czy inaczej wygra to na 90% Joshua...


Co do komfortu VOLVO.Jeździłem 4 generacjami FH,najwięcej mi te auta dupsko woziły i patrząc na inne marki,to w moim odczuciu są sporo przed większością, jeśli chodzi o komfort jazdy.I myślę, że obecna wersja tylko by to potwierdziła.

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Ostatnio zmieniony 23 wrz 2021, 23:53 przez łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 23 wrz 2021, 23:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Kupiłem XF 105 i mam parę pytań, bo nie mogę znaleźć w instrukcji.
- przy jakich warunkach uruchamiają się spryskiwacze lamp? Nie zauważyłem zależności ani że co któryś raz, ani jak dużo leje na szybę. Słyszę tylko, że się włączają od czasu do czasu.
- jakby ktoś miał unaszaną ośkę, to miałbym pytanie o dociążanie napędu w dafie, ale nie wiem czy ktoś tutaj takie auto posiada.
Zgłaszam sie, od miesiaca takiego katuje i spryskiwacze lamp uruchamiaja sie w momencie włączonych świateł mijania i uruchomienia spryskiwacza szyby, najpierw pryska na szybę , po chwili uruchamia sie spryskiwacz reflektorów.
Unoszoną ośke mam, jest drugi klawisz od odciążania, jeszcze nie patrzyłem wagowo co tam sie dzieje ale słysze reakcje pneumatyki (upuszczanie powietrza) no i czuc ze troche łatwiej mu krecic wtedy (oś wleczona jest sztywna)
Zapraszam do fanklubu rdzy :lol:
Ostatnio wyremontowałem szafki nad szybą (padnięte siłowniki w klapach) sklep meblarskie i 4.5 pln sztuka za P&P :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 24 wrz 2021, 0:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Cytuj:
Ostatnio wyremontowałem szafki nad szybą (padnięte siłowniki w klapach) sklep meblarskie i 4.5 pln sztuka za P&P :D
Sprawdzone info, przed tygodniem ten sam manewr zrobiłem w Scanii R Streamline. Nawet nie chcę myśleć ile kosztuje taki jeden siłownik w ASO :)


Post Wysłano: 24 wrz 2021, 1:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Co do komfortu VOLVO.Jeździłem 4 generacjami FH,najwięcej mi te auta dupsko woziły i patrząc na inne marki,to w moim odczuciu są sporo przed większością, jeśli chodzi o komfort jazdy.I myślę, że obecna wersja tylko by to potwierdziła.
Scania NextGen robi robotę. I mówię to jako zagorzały fan Volva :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 24 wrz 2021, 9:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Bajzel,moja przygoda ze Scanią zakończyła się na R420 Topline z 2005r na standardowym fotelu,z mostem na 2 poduszkach,w manualu,bez retardera... :> Co do NG ,to tylko z opinii innych co nimi jeżdżą, bo sam nie miałem tej przyjemności,wiem że to inna liga niż wcześniejsze Scanie.Bazowałem raczej na tym czym ostatnio jeżdżę TG-X 19r,MP4 18r i różnica dość wyraźna.

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 24 wrz 2021, 9:28
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Z tymi sprężynami gazowymi / siłownikami to nie jest też do końca tak, że pójdziesz do meblarskiego i powiesz: Panie dej mnie Pan takiej długości siłownik, bo trzeba znać długość, zakres pracy ramienia a przede wszystkim z jaka siłą działa dana sprężyna. Może być tak, że na pozór taka sama na długość sprężyna albo się nie domknie bo za krótki zakres pracy ramienia albo będzie za silny i nie zamkniesz szafki a zerwiesz mocowania albo w czasie jazdy łóżko Ci się podniesie bo sprężyny wystrzelą :D jest to wyjście tylko trzeba znać parametry.

Jak pisałem kilka postów wyżej, sprężyna gazowa do schowka na wysokości szyberdachu jedyne 305 zł :D

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 24 wrz 2021, 12:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Od tego jest allegro i dziesiątki wariantów żeby dobrać wymiary i siłę taka jak jest potrzebna :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 24 wrz 2021, 15:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Poszedłbym do ASO poprosił po VINIE i cyk fotka i allegro ;)


Post Wysłano: 24 wrz 2021, 17:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

W Autosie też po VINie znajd0. Dosyć sprawną mają wyszukiwaczkę.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3205 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13203 3204 3205 3206 32073468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: