Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 lut 2016, 19:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2009, 0:25
Posty: 57
GG: 7403842
Samochód: e39
Lokalizacja: NSZ

Na postoju w menu włącz opcje diagnostyki i poszukaj FM lub GM ( dokładnie nie pamiętam ) a następnie Wartości Pomiarowe i powinno Ci pokazać naładowanie aku, tak jak napisał igoR84.


Tytuł: Re:
Post Wysłano: 14 mar 2016, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2015, 20:36
Posty: 3

szukam informacji na temat mercedes 1855 2012 r ktoś pomoze??


Post Wysłano: 27 mar 2016, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Dzieki koledzy za podpowiedzi. :) Znam ten sposob poprzez menu diagnostyki i FM, dlatego myslalem, ze jest to jakas ukryta opcja, ktora moge jakos uruchomic do podstawowego menu.


Post Wysłano: 08 maja 2016, 10:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2006, 21:10
Posty: 202
GG: 8460279
Samochód: 1848
Lokalizacja: Kątownia obok narzędziowni

Posiada ktoś krzywą momentu obrotowego do MP3 1846 :?:


Post Wysłano: 08 maja 2016, 10:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Posiada ktoś krzywą momentu obrotowego do MP3 1846 :?:

https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... Zx37CwSH9Q


Post Wysłano: 24 maja 2016, 18:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Witam, orientuje się ktoś pod co powinna być podłączona świecąca oryginalna gwiazda na masce?
Auto z 2011 roku, miało to juz na stanie natomiast ktoś wczesniej chamsko uciął kabelki i nie wiem gdzie to powinno być doprowadzone.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 25 maja 2016, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Słyszałem, że w MP3 potrafi zaciekać woda od górnych obrysówek i leci na 'elektrykę'. Prawda to?


Post Wysłano: 31 maja 2016, 23:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2006, 2:00
Posty: 198
Samochód: szybki ;)
Lokalizacja: STWua

Cytuj:
Słyszałem, że w MP3 potrafi zaciekać woda od górnych obrysówek i leci na 'elektrykę'. Prawda to?
Zdarzały sie takie przypadki, ale każdy jaki znam był skutkiem pękniętej obrysowki - pytanie przegrzanie i ze starości czy uderzenie gałęzi ?

_________________
MB :)


Post Wysłano: 31 maja 2016, 23:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2006, 2:00
Posty: 198
Samochód: szybki ;)
Lokalizacja: STWua

Cytuj:
Witam, orientuje się ktoś pod co powinna być podłączona świecąca oryginalna gwiazda na masce?
Auto z 2011 roku, miało to juz na stanie natomiast ktoś wczesniej chamsko uciął kabelki i nie wiem gdzie to powinno być doprowadzone.
Włącznik powinien być na środku deski pod nawiewami środkowymi, gwiazda podłączona spiralnym przewodem do front modułu pod atrapą.

_________________
MB :)


Tytuł: Re: Re:
Post Wysłano: 31 maja 2016, 23:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2006, 2:00
Posty: 198
Samochód: szybki ;)
Lokalizacja: STWua

Cytuj:
szukam informacji na temat mercedes 1855 2012 r ktoś pomoze??
Co potrzebujesz wiedzieć ?

_________________
MB :)


Tytuł: Re: Re:
Post Wysłano: 31 maja 2016, 23:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2006, 2:00
Posty: 198
Samochód: szybki ;)
Lokalizacja: STWua

Cytuj:
szukam informacji na temat mercedes 1855 2012 r ktoś pomoze??
Co chcesz wiedzieć ?

_________________
MB :)


Post Wysłano: 05 cze 2016, 21:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2015, 20:36
Posty: 3

chce wiedzieć jak awaryjność silnika ?słyszałem tylko szłyszałem że mercedesy v-ki zacierają sie motory nie wiem tylko czy v 8 też jest taki wadliwy .chce kupic v8 1855 2012 r


Post Wysłano: 06 cze 2016, 9:09

Cytuj:
Cytuj:
Słyszałem, że w MP3 potrafi zaciekać woda od górnych obrysówek i leci na 'elektrykę'. Prawda to?
Zdarzały sie takie przypadki, ale każdy jaki znam był skutkiem pękniętej obrysowki - pytanie przegrzanie i ze starości czy uderzenie gałęzi ?
Najczęściej to jest wina nieumiejętnej wymiany żarówki. A ściślej rzecz ujmując późniejsze dokręcenie obrysówki - dokręca się bez czucia, trochę obudowa się rozgrzeje, później stygnie i pstryk. Po frytkach.


Post Wysłano: 06 cze 2016, 22:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2006, 2:00
Posty: 198
Samochód: szybki ;)
Lokalizacja: STWua

Cytuj:
chce wiedzieć jak awaryjność silnika ?słyszałem tylko szłyszałem że mercedesy v-ki zacierają sie motory nie wiem tylko czy v 8 też jest taki wadliwy .chce kupic v8 1855 2012 r
Trafiały sie egzemplarze z 2007 roku, w których wypalały sie tłoki. V8 to bardzo udana jednostka i nie wysilona. W 2009 zmienili konstrukcje z 2 turbin po jednej na każda stronę, na jedna większa. Odezwij sie na PRIV z vinem.

_________________
MB :)


Post Wysłano: 08 cze 2016, 14:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Cytuj:
Cytuj:
Witam, orientuje się ktoś pod co powinna być podłączona świecąca oryginalna gwiazda na masce?
Auto z 2011 roku, miało to juz na stanie natomiast ktoś wczesniej chamsko uciął kabelki i nie wiem gdzie to powinno być doprowadzone.
Włącznik powinien być na środku deski pod nawiewami środkowymi, gwiazda podłączona spiralnym przewodem do front modułu pod atrapą.
No to włącznika nie ma, pod tymi nawiewami jest oryginalna kieszonka na duperele. Przewód faktycznie spiralny idzie od gwiazdy i ktos to dalej przerobił na normalny przewód jak pod zapalniczkę, ale został ucięty i końcówka przewodu lata luzem. Dodam, że zostało to wprowadzone gdzies za klapkę przed nogami pasażera.

Tak dodatkowo przy okazji zapytam, gdzie w kabinie znajduję sie gniazdo do podpięcie oryginalnego pistoletu do przedmuchiwania?

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 29 cze 2016, 22:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2006, 2:00
Posty: 198
Samochód: szybki ;)
Lokalizacja: STWua

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Witam, orientuje się ktoś pod co powinna być podłączona świecąca oryginalna gwiazda na masce?
Auto z 2011 roku, miało to juz na stanie natomiast ktoś wczesniej chamsko uciął kabelki i nie wiem gdzie to powinno być doprowadzone.
Włącznik powinien być na środku deski pod nawiewami środkowymi, gwiazda podłączona spiralnym przewodem do front modułu pod atrapą.
No to włącznika nie ma, pod tymi nawiewami jest oryginalna kieszonka na duperele. Przewód faktycznie spiralny idzie od gwiazdy i ktos to dalej przerobił na normalny przewód jak pod zapalniczkę, ale został ucięty i końcówka przewodu lata luzem. Dodam, że zostało to wprowadzone gdzies za klapkę przed nogami pasażera.

Tak dodatkowo przy okazji zapytam, gdzie w kabinie znajduję sie gniazdo do podpięcie oryginalnego pistoletu do przedmuchiwania?
Wyglada, ze ktoś we własnym zakresie dokładał gwiazdę podświetlaną.
Podłączenie pistoletu ale oryginalnego jest za fotelem kierowcy w metalowej podstawie mocowania fotela od strony schowka znajdującego się pod dolną leżanką.

_________________
MB :)


Post Wysłano: 17 gru 2016, 15:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Przeglądając oferty Actrosów MP2 i MP3 zauważyłem, że często są to auta po wymianie silników. Co się działo z tymi motorami, że tak masowo padały? Dotyczyło to konkretnych silników czy wadliwych partii?


Post Wysłano: 17 gru 2016, 18:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Dotyczyło to konkretnych silników czy wadliwych partii?
w poprzedniej firmie to dotyczyło wszystkich silników V6 ,600-800 tys i zazwyczaj jakas korba wychodziła bokiem albo cos innego "grubego" ,zaden nie przejechał 1mln km na pierwszym motorze, o tyle fajnie ze zgrabny silnik i kwestia kilku godzin i juz klepał nastepny. najstarszy euro5 ma teraz 1.8 mln km i chyba 3 silnik :twisted:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 07 mar 2017, 17:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Witam, orientuje się ktoś może, czy po wymianie czujnika NOx w actroaie mp3 trzeba cos dodatkowo programować? Jezeli samochód wejdzie w tryb awaryjny i ograniczy moc ze względu na uszkodzony czujnik NOx, po jego wymianie moc wróci do normy bez konieczności podłączania komputera? Mam zwiastuny tego problemu, póki co swieci błąd MR i mruga silnik, po podłączeniu do kompa pokazało zakłócenia w NOx, jednak auto musiało szybko jechać i wziąłem ze sobą czujnik na ewentualna wymianę i nie wiem czy to coś pomoże bez kalibracji.


Post Wysłano: 29 lip 2017, 18:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 paź 2014, 12:26
Posty: 34
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Cześć :) Mógłby ktoś podpowiedzieć jak zdemontować schowek nad kierowcą ? (potrzebny mi dostęp od góry do kabli od cb).


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: