Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 kwie 2014, 15:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lut 2014, 0:12
Posty: 35
Samochód: Actros MP4 460
Lokalizacja: okolice Warszawy

Cytuj:
Obrazek

I które ładniejsze? Volvo wyglądają tutaj zajeb*ście, nowe Reno wygląda na ogromne, kojarzy mi się trochę z dziwnymi pojazdami lat '60 oraz troszkę z Fordem Transcontinentalem - takie "za wysokie" :mrgreen:
Powiem tak, dużo było płaczu, że nowe FH jest brzydkie, że zawiedli itd.itp. natomiast wiadomo, że każdy nowy model musi się opatrzeć i wówczas można diametralnie zmienić o nim opinię.
Co do Renault T, to bardzo fajne auta (z wyglądu bo o tym teraz dyskutujemy). Na tym zdjęciu jest pewnego rodzaju oszustwo wynikające z perspektywy. Druga sprawa to kwestia "grilla", otóż w FH jest on bardzo wysoki a w Renault stosunkowo niski i to dodatkowo zwiększa wrażenie "wysokości" kabiny. Dużo blachy mamy między szybą a "grillem" i to potęguje .
Volvo FH GLOB XL wysokość 3950

Renault T HSC wysokość 3722

Z tym, że w FH mamy spore zaokrąglenie od przedniej szyby a w Renault kabina jest bardziej do kąta.

Reasumując osobiście oba pojazdy bardzo mi się podobają, aczkolwiek jak wiemy każdy ma inne gusta i jeden woli Kasię a drugi Marysię (dodatkowo z gustami się nie dyskutuje).
W moim rankingu jeśli podejść nowatorsko/futurystycznie do wyglądu kabin to:
1 Renault T
2 MB mp4
3 Volvo
4 Daf
5 Scania
6 Man
7 Iveco

Klasycznie to:
1 Iveco
2 Man
3 Volvo
4 Scania
5 MB
6 Daf
7 Renault T


Natomiast bardzo ciekawi mnie jak będą sprawować się pod względem ekonomii silniki w nowym Renault, zwłaszcza w kontekście niezbyt udanego dla Volvo testu silnika 460KM EUR6 w FHaczu.


Post Wysłano: 15 kwie 2014, 18:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2012, 19:25
Posty: 144
GG: 24669342

No to zetknąłem się z nową Renią twarzą w twarz oraz oczywiście z kierowcą. Auto według mnie ładne, duże po zapukaniu i zapytaniu czy można zrobić fotki szofer zaprosił mnie do środka i powiedział kilka zdań m.in o spalaniu auta,które wynosiło 30 z hakiem coś koło 33 natomiast jak sam stwierdził ma ciężką naczepę oraz ładunki jakie przewozi to ciągle 24t. W środku dla mnie dość przyjemnie dużo miejsca a była to jak sam stwierdził Premiumka czyli ta mniejsza kabina. Ma tunel jednak kierman wysoki stanął na tunelu i stał wyprostowany,lodówa wielka jak powiedział żarcia na 2 tygodnie :) Nawigacja i inne bajerki, leżanka również spora i wygodna,fotele jak stwierdził kierowca wygodne. Posługuję się wypowiedzią kierowcy,ponieważ już zrobił te 3000 km i według niego auto jest OK jednak mogłoby być lepsze :) Dla mnie również z 10 minutowego obejścia wydawało się całkiem,całkiem. Załączam 2 fotki bo szybko robione a bardziej skupiłem się na informacjach o aucie a nie zdjęciach.

Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 26 kwie 2014, 9:36
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Post Wysłano: 11 maja 2014, 23:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Do firmy w której pracuję przyszły cztery T460 i w grafitowym kolorze tak źle nie wyglądają. Zdjęcie mam tylko takie bo robione telefonem w ciemnej hali.
Obrazek


Post Wysłano: 11 maja 2014, 23:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Ja wczoraj zagadalem do kierowcy z firmy Wekta pod Cargillem. Oglądałem auto w środku i jestem mile zaskoczony. Była to nazwijmy Premiumka czyli ta średnia kabina, ale już z minimalnym tunelem. Środek jak najbardziej na plus choć trzeba by pomieszkac żeby ocenić do końca. Muszę kiedyś się bujnąć do Kutna to może dadzą się przejechać. Wg. mnie wyszło całkiem fajne auto.


Post Wysłano: 15 maja 2014, 19:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Obrazek


Post Wysłano: 06 cze 2014, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lut 2014, 0:12
Posty: 35
Samochód: Actros MP4 460
Lokalizacja: okolice Warszawy

Dziś pierwszy raz na żywo, niestety krótko gdyż Pan kierowca nie dysponował czasem.Ogólne wrażenie wizualne dla mnie bardzo pozytywne. Podobał mi się ten model i na żywo jeszcze zyskał. W każdym razie auto kierowca chwalił jeśli chodzi o wyposażenie (doświetlanie zakrętów,automatyczne światła dzienne,asystent pasa ruchu,aktywny tempomat,fabryczny zestaw głośnomówiący,górne łóżko). Ogólnie dla kierowcy powiedział, że kabina bardzo fajna. To był model T460 w automacie, jak widać w niższej kabinie. Powiedział, ze w stosunku do Premium, kolosalnie na plus.
Pozdrawiam, Pana Kierowcę bo bardzo miły człowiek i życzę bezproblemowej jazdy.

Obrazek

P.S.
Auto 8000 przebiegu więc nawet nie podejmowałem kwestii spalania paliwa.


Post Wysłano: 08 cze 2014, 8:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sie 2013, 11:02
Posty: 130
Samochód: TGA
Lokalizacja: Kraków

Moim zdaniem są wstrętne, zarówno na zdjęciach jak i w rzeczywistości wyglądają jakby jeszcze nie były do końca poskładane, jakby czegoś brakowało. Skończyły się ładne Renówki...


Post Wysłano: 08 cze 2014, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2013, 19:06
Posty: 190
GG: 3968324
Samochód: eFHacz

Cytuj:
Moim zdaniem są wstrętne, zarówno na zdjęciach jak i w rzeczywistości wyglądają jakby jeszcze nie były do końca poskładane, jakby czegoś brakowało. Skończyły się ładne Renówki...
Jestem tego samego zdania, o ile wnętrze i przód samochodu jest jeszcze do przyjęcia to bok kabiny wygląda jak by zapomnieli pozdejmować osłon maskujących takie jak widać podczas testów nowych modeli :/


Post Wysłano: 06 lip 2014, 1:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Sprzedają się jak ciepłe bułki. Tydzień w tydzień stoi po 4-5 sztuk do odbioru w Renault Trucks Poznań.
Gdy weszło ostatnie Magnum, to nie było go przez dobre kilka miesięcy nawet pod salonem, później pojawiło się z 10-15 sztuk przez rok i tyle je widzieli. Nowe Renówki tak jak piszę, od premiery co tydzień po kilka nowych sztuk. Dla Stonki, dla Sollner'a, dla Tesco, dla Colas'a, i pozostałe.

Czy tylko cena kusi klientów, czy rzeczywiście aż tak poprawili środek i mechanikę? Na drogach już też sporo.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 06 lip 2014, 23:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lut 2014, 0:12
Posty: 35
Samochód: Actros MP4 460
Lokalizacja: okolice Warszawy

Wiadomo, że czas zweryfikuje oceny tego auta. Na tą chwilę na pewno cena nie odstrasza, a pozostałe zmiany zachęcają do podjęcia "ryzyka".


Post Wysłano: 06 sie 2014, 18:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lip 2014, 0:23
Posty: 2
Samochód: Focus mk2

podrzucam wam forumowicze pare ciekawych okazów renki :P mi najbardziej przypadła do gustu ta biała Renówka. i ogolnie jak tak jeżdże po świecie i widze te renówki to bardzo mi sie podobają. mają to coś czego przedostatni wypust nie miał ;p pozdrawiam



Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 06 sie 2014, 20:37 przez DamLen, łącznie zmieniany 1 raz.
Proszę podać źródło.


Post Wysłano: 06 sie 2014, 18:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Jak dla mnie szału nie robi. Jakbu znak renówki byl większy i umieszczony u góry, to może byłoby lepiej.
Nowe volvo z światłami ledowymi robią na mnie dużo większe wrażenie i one barfzo mi się podobają.


Post Wysłano: 06 sie 2014, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sie 2014, 19:39
Posty: 1

Nowe Renault nie jest złe jak dla mnie. Volvo może i światła ma ładniejsze ale tu + bo nie mamy grilla gdzie można obiad gotować... Wczoraj miałem trasę Anglia-Polska i z obserwacji powiem ze na drodze dominują nowe Actrosy i nowa gama FH16, widziałem parę Renek T w Belgii, Holandii i kilka w Niemczech może jeszcze firmy się do niej nie przekonały.


Post Wysłano: 06 sie 2014, 22:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Jak dla mnie szału nie robi. Jakbu znak renówki byl większy i umieszczony u góry, to może byłoby lepiej.
Nowe volvo z światłami ledowymi robią na mnie dużo większe wrażenie i one barfzo mi się podobają.
Jakbyś chciał wiedzieć nowe Renault można skonfigurować bardzo bogato. Ledowe światła są w jednej z opcji tak samo xenon itd. Wszystko zależy od fantazji klienta. Wiem bo bylem u dilera i robiłem konfigurację pod siebie ;) co do znaczka mógłby być większy, ale na tym samym miejscu bo gdzie indziej to już Volvo pokazało jak to szpeci. Rozmawiałem z kilkoma kierowcami jeżdżącymi tymi reniami i byli bardzo przychylnie nastawieni i zadowoleni


Post Wysłano: 17 sie 2014, 20:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Sorki za jakość ale tylko telefon w dłoni.

ReDróg s.c. Porąbka Iwkowska.

Obrazek


Post Wysłano: 18 sie 2014, 0:03
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

W tym wydaniu to tak trochę do Terberga podobny jest :D

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 23 wrz 2014, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Nowa renówka zdobyła tytuł International Truck Of The Year 2015.
https://www.youtube.com/watch?v=bicaManyrsI


Post Wysłano: 24 wrz 2014, 14:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

Jak srebrna to nawet najwyższa kabina fajnie wygląda ;) Oglądałem taką w średniej kabinie,czerwonym kolorze i pełnym ospojlerowaniu to mi się bardzo podobała,w środku też dosyć ładna kolorystyka.


Post Wysłano: 25 wrz 2014, 23:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Na początku ciężko było mi się do niej przyzwyczaić..., ale po czasie jak Mp IV, zaczęła mi się podobać :), ma w sobie to coś nowe Renault, wreszcie inna bryła kabiny ...

_________________
" Home is where the heart is "


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: